Domov / Kinopremiéry / Z dielne režiséra Petra Záhradku vychádza debutový film, Chlap na střídačku
Zdroj: continental-film.sk

Z dielne režiséra Petra Záhradku vychádza debutový film, Chlap na střídačku

Kinopremiéra českého filmu Chlap na striedačku práve vchádza do kín. Romantická komédia v prostredí Pražských ulíc vás chytí za srdce ako aj bezpochyby pobaví.

Zdroj: continental-film.sk

Režiséra Petra Záhradku nie je potrebné predstavovať.  Napriek tomu, že sa primárne venuje seriálom ako napríklad Letiště (2006), Soukromé pasti (2008), Základka (2012), Nevinné lži (2013)  sa v danom filme sa predviedol ako skvelý scenárista. Nemôžeme však zabudnúť na obsadenie celého filmu, kde hlavné role obsadili jedni z najlepších hercov Českej republiky, Jiří Langmajer, Ivana Chýlková a Lucie Žáková.

Celý film je poňatí veľmi duchaplným a zábavným spôsobom. Aj keď by sa mohlo zo začiatku zdať, že zápletka filmu je pochabá a netradičná, dodáva filmu nový, svieži rozmer. Ivana Chýlková ako manželka Jiřího Langmajera, stvárnila neobyčajnú ženu s veľmi duchaplným a racionálnym  uvažovaním.

Vo filme môžeme vidieť od prvého záberu stroskotané manželstvo, pubertálne dieťa, ktoré neustále odvráva a manželku, ktorá nevie čo s tým. Do postáv sa dokážete dokonalé vcítiť. Napriek strašnej situácií je do filmu vkladaný optimizmus, smiech a veľmi netradičné situácie. Dalo by sa povedať, že v mnohých by sme videli vlastný život. I keď zo začiatku by sa dal  film považovať skôr za drámu, neskôr však obratom naberá spád a vtipných situácií je neúrekom.

Kvalitný obraz, zvuk, dialógy. Napriek tomu, že sa jedná o Český film, kvalitou by sa mohol vyrovnať akýmkoľvek zahraničnému. Herecké obsadenie bolo viac než uspokojivé, na koľko Ivanu Chylkovú môžeme poznať z viacerých úspešných filmov ako napríklad Perfect days (2011), Musím ťe zvésť (2002) a podobne. Práve jej herecký výkon dal filmu komediálny rozmer.

Samotná myšlienka filmu celkom vystihuje dnešnú dobu. Rozhádané manželstvá, deti, ktoré si nevážia rodičov a rôzne trápne situácie ako môžeme vidieť na snímkach. Avšak po zhliadnutí filmu máte optimistickejšiu náladu, poriadne sa nasmejete a odchádzate s úsmevom na perách.

Zdroj: continental-film.sk

Zhrnutie 

Film Chlap na striedačku je komédia s neobyčajným príbehom mladých ľudí, ktorí sa veľmi optimisticky dokázali postaviť k problému. Spracovanie celého filmu je výsledkom ľudí s dlhoročnou praxou v obore, čo sa pochopiteľne odrazilo aj na snímkach filmu. Naše hodnotenie 10/10.

ČSFD - 44%
Logout.sk - 100%

72%

User Rating: Be the first one !

O Krupová Kristína

Neprehliadni

Artemis Fowl bude mať premiéru na streame Disney+

Keďže sa najväčšie filmy v tohto roku sa posúvajú na nové dátumy vydania, sa veľa …

Odchádza zo školy, a tak si musí nájsť nástupcu! Selah and The Spades – trailer

Už o necelé dva týždne príde na Amazon Prime nová dráma Selah and The Spades. …