Warning: Illegal string offset 'custom_css_post_id' in /data/www/22514/logout_sk/www/wp-includes/theme.php on line 952
utorok , január 21 2020
Domov / Kinopremiéry / Už čoskoro zavíta do kín nový slovenský film Backstage!
Backstage

Už čoskoro zavíta do kín nový slovenský film Backstage!

Film Backstage, ktorý čoskoro zavíta do našich kín opisuje príbeh mladého zaľúbeného páru Mary a Buddyho a ich priateľov, ktorí spoločne tvoria neznámu tanečnú skupinu West Coast Crew. Neznámu iba dovtedy, kým ich neobjaví známy producent a ponúkne im možnosť ísť na casting do novo-pripravovanej tanečnej súťaže. Skupina neváha a vydáva sa na tŕnistú cestu nahor. Cesta tam však nie je ľahká a vyžaduje si mnoho tvrdej práce a obety. To zisťuje aj Mary, sklamaná láskou prežíva zradu Buddyho, a uchyľuje sa do náručia kamaráta Huga.

Snímka je o to zaujímavejšia, že v hlavných úlohách účinkuje známa tanečná skupina The Pastels, ktorí mali príležitosť vyskúšať si herectvo (jednu z hlavných postáv „Buddyho“ stvárňuje tanečník Tony Porucha) pod vedením choreografa Miňa Kereša a uvidíme aj ich ženský protipól Ladylicious. Spolu s nimi vo filme hrá aj Mária Havranová, Ondrej Hraška, Judit Bárdos, alebo Roman Luknár. Ďalšou výraznou postavou vo filme je český spevák Ben Cristovao, ktorý stvárňuje porotcu v tanečnej súťaži. Cristovao vo spolupráci s Máriou Čírovou taktiež naspieval aj titulnú pieseň s názvom Padam.

S námetom pre jedinečný novodobý tanečný film pre mladých prišiel známy slovenský režisér, scenárista a textár, Dušan Rapoš (Fontána pre Zuzanu 1 – 3). Režisérskeho kresla sa ujala češka Andrea Sedláčková, ktorej učarovali malebné Tatry a preto sa film odohrával najmä v mestách Svit alebo Poprad. Práve preto sa obyvatelia týchto miest dočkajú predpremiéry a ako prví uvidia túto jedinečnú snímku. My ostatní naštastie nemusíme dlho čakať a premiéry sa dočkáme už 15. marca.

Backstage

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.