Warning: Illegal string offset 'custom_css_post_id' in /data/www/22514/logout_sk/www/wp-includes/theme.php on line 952
piatok , november 15 2019
Domov / Novinky / Uvidíme ďalšie pokračovanie filmovej klasiky RoboCop!

Uvidíme ďalšie pokračovanie filmovej klasiky RoboCop!

Režisér filmu District 9 Neill Blomkamp dostal za úlohu dostať film RoboCop na strieborné plátna. Na rozdiel od rebootu z dielne Sony, z roku 2014, bude táto novinka niesť názov RoboCop Returns a bude pokračovaním pôvodnej sci-fi klasiky od Paula Verhoevena z roku 1987. Scenár k pripravovanej novinke pochádza od tvorcov prvého filmu – Edwarda Neumeiera a Michaela Minera a teraz prechádza drobnými úpravami Justina Rhodesa, ktorý sa podieľal aj na filme Terminátor 6. Dej filmu RobocCop Returns je popísaný takto:

V Detroite vládne anarchia a jeho osud je v rukách RoboCopa, ktorý zažije triumfálny návrat a bude bojovať proti zločinu a korupcii.

Blomkampovým posledným filmom bol Chappie, no ten si vyslúžil vlnu kritiky a sklamania. Bol spájaný aj s novým filmom Alien, no nakoniec sa réžie chopil Ridley Scott a natočil film Alien: Covenant. Odvtedy sa Blomkamp zameriaval na svoju spoločnosť Oats Studios, ktorá sa zaoberá tvorbou krátkych sci-fi filmov. Jeho predchádzajúcimi filmami však boli celkom úspešné kúsky, ako je District 9 či Elysium.

Scenár pre RoboCop Returns bol pôvodne napísaný pred niekoľkými rokmi ako ďalšie pokračovanie pôvodnej verzie Paula Verhoevena, ale nikdy sa k natáčaniu nedostali. MGM sa rozhodlo projekt oživiť a šéf štúdia Jon Glickman sa pustil do potrebných príprav.

RoboCop
Film RoboCop z roku 2014 si vyslúžil vlnu kritiky. Hlavnú úlohu si zahral Joel Kinnaman a vo filme sa objavil aj Gary Oldman či Samuel L. Jackson.

Film RoboCop sa zameriava na policajta, ktorý útrpel vážne zranenia a jediné, čo ho mohlo zachrániť, boli robotické súčiastky. Zúčastnil sa tak experimentu a stal sa akýmsi kyborgom – na pol človekom a na pol robotom. Film RoboCop získal tri nominácie na Oscara a podarilo sa mu získať ocenenie za Najlepšie zvukové efekty. K pôvodnému filmu boli natočené dve pokračovania. V roku 1990 RoboCop 2 a RoboCopa 3 videli diváci v roku 1993. Následný reboot z roku 2014 s rozpočtom 100 miliónov dolárov, si po svojej premiére odniesol vlnu kritiky a podarilo sa mu zarobiť len 242 miliónov dolárov celosvetovo.

Po prvýkrát sa začalo o pokračovaní RoboCopa uvažovať v januári. Momentálne neexistujú žiadne bližšie informácie o tom, kedy sa film začne natáčať, a nie je stanovený ani dátum vydania. Momentálne sa pracuje na obsadzovaní postáv. O ďalších aktualitách vás budeme informovať.

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.