Domov / Novinky / Trailer k filmu Eighth Grade: Skutočný pohľad na sociálne siete

Trailer k filmu Eighth Grade: Skutočný pohľad na sociálne siete

Stredná škola nebola pre nikoho z nás prechádzka ružovou záhradou a pre mnohých predstavovala doslova peklo. Bohužiaľ, dnešné deti to nemajú o nič jednoduchšie. Okrem bežných problémov, ktoré sú spojené s dospievaním musia čeliť tlaku sociálnych sietí, ktoré sú nekompromisné a určujú ako sa majú správať, vyzerať, či dokonca premýšľať. Ak nie ste členom skupiny, ste proti nej. Ide o veľmi nebezpečnú hru s detskými emóciami, ktoré sú už aj tak ťažko skúšané.

Americký herec, komik a youtuber Bo Burnham sa na tento fenomén rozhodol reagovať prostredníctvom svojho nového filmu Eighth Grade. Predstavil nám v ňom postavu 13-ročnej Kayly Day (Elsie Fischer), ktorá  končí ôsmu triedu a pripravuje sa na život na strednej škole. Žije len s otcom, ktorého vo filme stvárňuje Josh Hamilton.

Trailer k filmu nám ponúka pohľad na Kaylu, ktorá prostredníctvom svojho YouTube kanálu učí mladých ľudí ako byť sami sebou. Prihovára sa k svojim odberateľom a podporuje ich v budovaní vlastných názorov a prekonávaní strachu z toho, čo si o nich myslia ostatní. Avšak, i napriek tomu, že sa Kayla snaží podporovať a motivovať mladých ľudí sama bojuje s úzkosťou a  túžbou byť v očiach ostatných dokonalá. Snaží sa byť obľúbenou medzi spolužiakmi, či na sociálnych sieťach. Neustále si upravuje fotky na Instagram, pozoruje, čo má kto nové,  jednoducho chce zapadnúť. Celý deň je pripojená na internet a stráca osobné kontakty. Jej celý život je založený na online prostredí. Hoci sa snaží pomôcť iným, ona sama by občas potrebovala pomôcť. Žije dvojitý život. Na internete sa prezentuje ako pozitívna Kayla, ktorá všetkých naokolo motivuje, no v skutočnom svete ide len o ďalšie  nešťastné dievča, ktoré nevie ako sa vyrovnať s dospievaním.

Eighth Grade je prvým filmom od Bo Burnhama, ktorý debutoval na filmovom festivale Sundance. Burnham sa v rozhovore pre USA Today vyjadril, že jeho inšpirácia k tvorbe filmu vychádzala z osobných skúseností. „Chcel som napísať niečo o internete a mojej vlastnej úzkosti, a ako som sa pri tom cítil.“

Trailer k filmu Eighth Grade vás zaručene vtiahne späť na strednú školu a pripomenie vám všetky problémy, ktoré boli v tom čase pre vás najdôležitejšie. Možno si po jeho zahliadnutí uvedomíte, že je predsa len dobré, že za vašich detských čias neexistovali sociálne siete.

Premiéra filmu Eighth Grade je v USA naplánovaná na piatok, 13. júla 2018.

 

O Michaela Némethová

Milujem filmy a seriály. Vo voľnom čase rada píšem, nakrúcam videá a chodím na improvizačné divadlo.