Domov / Novinky / Top 5 hlášok z Riddick: Kronika temna

Top 5 hlášok z Riddick: Kronika temna

Riddick: Kronika Temna je jedným z mojich najobľúbenejších filmov. Ide o americký sci-fi horor z roku 2004. Je to pokračovanie filmu Riddick: Čiernočierna tma. Režíroval to David Twohy a v hlavných rolách hrajú: Vin Diesel, Karl Urban a Judi Dench.

V tomto článku si ukážeme moje osobne najobľúbenejšie hlášky z celého filmu. Dúfam, že z výberom budete spokojný a že po prečítaní budete mať chuť si film ísť hneď pozrieť.

Zdroj: justwatch.com

5.  You made three mistakes (Spravil si tri chyby)

Riddick mal vypísanú odmenu na jeho hlavu a ostal odmeraný k problémom druhých. Nechce sa zapojiť do problémov spoločnosti a chce ostať sám, aby mu dali všetci pokoj. Skrýval sa na odľahlej zamrznutej planéte, aby ochránil tých pár ľudí, ktorí mu boli ako tak blízky (z predchádzajúceho filmu). Ale samozrejme, kvôli jeho reputácií, sa ho stále snaží niekto dostať.

Tým žoldnierov, vedený  Toombsom, sa snažil nájsť a zajať Riddicka. Riddick postupne po jednom zneškodnil každého z Toombsovích mužov. Keď sa zbavil posledného, Ridick skočil Toombsovi na loď a s výsmechom mu povedal: „Spravil si tri chyby. Za prvé, zobral si ten kšeft. Za druhé, prišiel si trochu na ľahko. Na mňa so štyrmi mužmi?! To ma veľmi uráža. Ale tá najhoršia chyba čo si spravil…“ Toombs sa rýchlo natiahne po zbrani: „Prázdny zásobník.“

4. You’re not afraid of the dark? ( Nebojíte sa tmy, že nie?)

Pred piatimi rokmi z tej planéty dostal Riddick dvoch ľudí. Malú Jack, o ktorej si všetci mysleli, že je to chlapec a jedného svätého muža, ktorý hľadal novú Meku. Len jeden muž vedel kam pôjde. Len jednému prejavil dôveru, Imamovi. Lenže ten to prezradil zo strachu z toho, čo sa blíži k jeho planéte a kvôli proroctvu ohľadom Riddicka. Aereon (Zástupkyňa rasy elementov) dala vypísať na neho odmenu  v hodnote 1 a pol milióna. Riddick hneď vedel za kým má ísť a z loďou do Toobsa letel na Helion 1.

Po tom, čo Helionskí vojaci vtrhli prehľadať Imamov dom hladajúc Riddicka, o ktorom si mysleli, že by mohol byť špeh Necromongerov,  nemal inú možnosť ako s nimi bojovať.  Ako vojaci vstúpili do miestnosti, v ktorej bol Riddick, tak im bol otočený chrbtom pred sviečkami a opýtal sa ich: „Nebojíte sa tmy, že nie?“ Hneď na to zahasil sviečky a v tme (Riddick vidí v tme vďaka tomu, že je niečo ako Alpha furyan)  zavraždil všetkých vojakov v miestnosti.

3. I bow to no man (Žiadnemu človeku sa klaňať nebudem)

Necromongerova armáda nie je krvilačná horda. Nie, sú to fanatici, ktorí v tom istom čase museli byť konvertovaný násilným nátlakom rovnako ako ľudia, ktorých si podrobili v celej tejto galaxii. Ich horlivosť šíriť dobrú správu o očistení podriadením, z nich urobila nezastaviteľnú silu, proti ktorej sa planéty báli postaviť. Takže, keď Lord Marshall prikázal, aby sa mu všetci ľudia Helionu podriadili a začali uznávať Lorda Marshalla ako boha, Riddick bol jediný, ktorý odmietol.

Po tom, čo sa Riddick nepoklonil, k nemu pristúpil Vaako, čo bol jeden z hlavných veliteľov Lorda Marshalla a snažil sa s ním dohovoriť. „Je to tvoja jediná šanca! Príjmy ponuku Lorda Marshala a pokľakni!“ Lenže Riddick, ako správny fruyan, sa nenechal zastrašiť a odpovedal. Žiadnemu človeku sa klaňať nebudem. Vaako mu na to odpovedal: „Nie je človek. Je to svätý polomŕtvy, ktorý videl Nesmír.“ Riddick chcel ale pomstu za svojho priateľa Imama, ktorý bol zavraždený počas invázie necromongerov na ich planétu. Riddick vtedy povedal „Ale jeho si rád podám.“ A ukázal na muža, ktorý zabil Imana a ktorý bol jedným z najlepších vojakov Necromongerov.

 

2. I’m going to kill you with my tea cup. (Zabil by som ťa hrnčekom)

Niektorí veria, že Riddick nie je nič iné ako monštrum, ktoré treba zabiť, zatiaľ čo iní ho považujú za spasiteľa a hrdinu, ktorý môže ukončiť armádu Necromonger. Jedno je isté, že Riddick je mužom svojho slova. Jedným z hlavných tém, ktoré sa neustále ukazujú vo filme Kronika Temna, je to, ako sa Riddick líši od všetkých ostatných. Ako jeden z posledných svojho druhu je nútený žiť v ústraní pre svoju moc a agresiu voči autoritám. Nie je divu, prečo málokto nevie, čo si o ňom myslieť.

Keď sa skupina strážnikov pokúša znásilniť a zavraždiť Kyru, tak sú vyrušení Riddickom, ktorý pije z pohára. Jeden z strážnokov sa ho posmešne opýta, či ich plánuje zabiť ešusom, na ktorú Riddick odpovie: „Hrnčekom.“ Strážnik na to odpovedal: „Čože?“ „Zabil by som ťa hrnčekom. Strážnici mu neverili a smiali sa na ňom. Chvíľu na to ho napadol jeden čierny strážnik, ktorý okamžite padol na zem mŕtvy so zabodnutým hrnčekom v hrudi. Ostatný strážnici sa na Riddicka vystrašene pozreli. Keď riddick zdvihol zo zeme kovovú spinku, tak strážnici zobrali svojho mŕtveho kolegu a rýchlo ušli preč.

1. It’s an animal thing (Zvieracia príťažlivosť)

Riddick je komplikovaný muž, monštrum so srdcom, zloduch s dušou. Niektorí vo filme ho považujú iba za zviera. Riddick, stvorenie samo o sebe. Požehnaný silou a rýchlosťou, ktorú nemá žiaden človek. Je súčasťou takmer vymretej rasy. Jeho prirodzené dary a pokojné správanie v nebezpečných a hektických situáciách, robia jeho „priateľov“ a nepriateľov neistými.

Keď sa Riddisck nechal zajať a bol umiestnený do väznice, Crematoria v systéme Igneon, na mieste, kde stráže vypúšťajú pekelných psov na väzňov pre zábavu, jeden z väzňov, Ceryll Cantaglia Riddickovi, povie: „Za žiadnu cenu, nenadväzuj očný kontakt.“ Ceryll ale nevedel, že Riddick je v niektorých ohľadoch viac zviera/ dravec ako človek. Pekelné psy zavraždia každého, kto sa nestihne schovať. Ale Riddickovy stačil jeden hlboký pohľad do očí pekelnému psovi aby ukázal, kto je tu Alfa a náš furyan si obrovského dravca spravil maznáčika. Ceryll celú túto interakciu medzi pekelným psom a Riddickom videl. Zvieracia prítažlivosť. Posmešne povedal Riddick.

O Marcela Kuciaková

Som študentkou masmediálnej komunikácie. Mám rada filmy a aj seriály (tie niekdy viacej) a žánrovo horory, fantasy, komédie a anime. Ale nebránim sa aj iným žánrom.

Neprehliadni

Príšery z Chaty v horách

Chata v horách je horor z roku 2012. Pre niektorých to bol skvelý horor a …

Train to Busan 2: Peninsula (2020) trailer

Dej pokračovania Train to Busan sa odohráva štyri roky po udalostiach v prvom diele Vlak do Pusanu. Oba …