Domov / Novinky / Top 10 filmov pre odporcov Valentína
Zdroj: pinterest.com

Top 10 filmov pre odporcov Valentína

Nastal čas, keď zamilované páriky dávajú najavo svoju lásku viac ako inokedy. Sviatok zamilovaných – Valentín. Ak však kopete za tím odporcov tohto sviatku, spríjemnite si tento deň výberom z 10 filmov, ktoré zahrejú vaše šťastne nezadané duše.

Zdroj: imdb.com

Všade samé srdiečka. Áno, je to tu znovu. Deň, počas ktorého majú slobodní ľudia chuť zaliezť do jaskyne ako medvede na zimný spánok. Nie každý má potrebu oslavovať Valentína. Množstvo zaľúbencov práve krúti hlavami ako je niečo také možné, ale dá sa to. Jednoducho nepociťujeme potrebu vyznávať si lásku na každom kroku či napchávať sa predraženou čokoládou. Na prežitie tohto dňa nám bohato stačí dobrý film bez prehnaných romantických scén.
Voľba toho pravého filmu vzhľadom na obsah môže byť niekedy ťažšia, než sa zdá. Pokiaľ plánujete pokračovať vo svojej anti-valentínskej tradícií aj tento rok, inšpirujte sa naším výberom. Bez zbytočných romantických rečí, vezmite si svojho domáceho miláčika a užite si filmový večer vo vzájomnej symbióze.

1. Klub odložených žien (1996)

Tri opustené ženy neveštia nikdy nič dobré. O to viac, ak ich osud spojí dokopy. Po odhalení nevery svojich manželov, bývalé spolužiačky Elise, Brenda a Annie vytvoria tím, s cieľom pomstiť sa im, a zároveň pomôcť ženám s podobným osudom. Napriek dominancii ženských protagonistiek, sa pri tomto filme pobavia rovnako aj muži. Nenáročná komédia, ktorá vyčaruje úsmev na tvári aj po vyše 20 rokoch.

2. Brother (2016)

Po úspechu filmu Parazit, ktorý si prednedávnom uchmatol 4 sošky Oscara, si pozornosť diváka zaslúži aj tento juhokórejský rodinný film. Po niekoľkoročnom odlúčení si dvaja bratia, v dôsledku istých udalostí, musia spoločným úsilím medzi sebou vybudovať nové puto. Ak máte súrodenca, tento dojímavý príbeh pretkaný svojským humorom prinúti aj vás vyjadriť kúsok lásky jemu či jej.

3. Na dotyk (2004)

Vzťahy, do ktorých vstupujeme sa v mnohých prípadoch nekončia šťastne. Zvyknú byť temné a občas pojem láska v nich znie ako vulgarizmus. Rovnakú realitu vo svojom filme zobrazuje aj režisér Mike Nichols, ktorého štyri hlavné postavy sa zamotajú do siete vášne a klamstiev bez šance na šťastný koniec. Film ideálne zahreje pri srdci mnohých realistov, ktorí sa už dávno zbavili ružových okuliarov.

4. Stratené dievča (2014)

Nezvestná mladá žena a manžel, ktorý po nej pátra. Z poľutovania hodného muža sa stane pre verejnosť monštrum, ktoré sa postaralo o zmiznutie svojej ženy. Je v skutočnosti manželka obeťou? Nie vždy je všetko na prvý pohľad tak, ako sa zdá. Filmové spojenie zúboženého muža a mrchy ženy istotne pobaví cynické duše, popierajúce existenciu Valentína.

5. Núdzový východ (2008)

Túžili ste vidieť Kate Winslet a Leonarda DiCapria v manželskom zväzku, ak by potopenie Titanicu obaja prežili? Tvorcovia filmu Núdzový východ vám to umožnili. Avšak v tomto prípade nečakajte rovnako ľúbostný príbeh. Vzťahu mladého páru neprospeje ani presťahovanie sa do Paríža. Záhuba ich čaká skôr než potopenie luxusného parníka. Ak pociťujete, že vzťahy sa vo väčšine prípadov končia podobne, snímka o krachujúcom manželstve vás v tom iba utvrdí.

6. Deadpool (2016)

Ako sám hlavný protagonista filmu povedal: „Najlepšie príbehy o láske začínajú vraždou. A toto je rozhodne príbeh o láske.“ Áno, sme ľudia popierajúci akékoľvek zákony lásky, ale ani tí najostrejší nemôžu tomuto anti-hrdinovi vyčítať jeho oddanosť k svojej vyvolenej. Hlavne nie, keď opätovné stretnutie s ňou vedie cez desiatky mŕtvych a poriadnu nálož sarkastického humoru obaleného do červeného kostýmu.

7. Kill Bill (2003)

Po podobnej ceste vykladanej hromadou mŕtvych tiel kráča za svojím cieľom aj Uma Thurman. Žena, ktorej vzali všetko, je nebezpečnejšia ako samotná čierna mamba. Hlavne, keď v ruke drží katanu. Ak ste fanúšikom filmov Quentina Tarantina, táto dvojdielna filmová klasika by vám na Valentína nemala chýbať v repertoári.

8. The Lobster (2015)

Hrozilo vám niekedy, že skončíte v Lese ako zviera podľa vlastného výberu, ak si do 45 dní nenájdete partnera? Presne takáto situácia hrozí každému slobodnému v Meste, ktorý si za daný čas nenájde v Hoteli partnera. Hotová nočná mora každého šťastne slobodného človeka. Ak ste presne tento typ, pozrite si aspoň zo zvedavosti Homára. Zaručene vás v noci vytrhne zo spánku viac ako Annabelle či Mníška. Veď, kto by túžil po vzťahu, keď môže rozmaznávať sám seba?

9. Texaský masaker motorovou pílou (2003)

Čo by to bolo za sviatok zamilovaných, keby sme nemali potrebu pozrieť si poriadny krvák. Remake hororovej klasiky zaručene uspokojí všetky osamelé srdcia. Rodinka kanibalov, kopec mŕtvol a ich vystrašené  obete. Nič nepoteší tých najtvrdších odporcov romantiky viac ako horor inšpirovaný skutočnými udalosťami. Za zmienku stojí aj pôvodná verzia z roku 1974.

10. Uteč (2017)

Žijeme v 21. storočí a rasové predsudky by v tejto dobe nemali mať žiadne miesto. Preto aj vzťah belošky Rose s mužom čiernej farby pleti Chrisom, nie je ničím zvláštnym. Ale, čo keď sa návšteva u priateľkinej rodiny zmení na boj o holý život? Chrisova najtemnejšia nočná mora ožíva a prebudenie z nej je nemožné. Film, ktorý vás presvedčí o tom, že nie je na škodu si preveriť svojho budúceho partnera. A najmä jeho rodinu.

Našli ste si to pravé na dnešný večer? Skúste dať šancu jednému z nášho výberu.

O Kristína Kittnerová

Som študentka masmediálnej komunikácie. Obľubujem sledovanie najmä juhokórejských seriálov a filmov, no nepohrdnem ani dobrým anime. Ak si mám vybrať jeden žáner, vyberiem si komédiu. Je fajn pozerať film a zároveň posilňovať brušné svalstvo.

Neprehliadni

Artemis Fowl bude mať premiéru na streame Disney+

Keďže sa najväčšie filmy v tohto roku sa posúvajú na nové dátumy vydania, sa veľa …

Kapitán Marvel 2 bol oficiálne vyhlásený na rok 2022

Koronavírus priniesol, rovnako ako katastrofickú globálnu pandémiu, tak aj zlé správy pre fanúšikov Marvelu. Seriály …