Domov / Tip na seriál / Akčný / Tip na seriál: The Last Kingdom (2015)
Tip na seriál: The Last Kingdom - logout.sk
Tip na seriál: The Last Kingdom - logout.sk

Tip na seriál: The Last Kingdom (2015)

Seriál The Last Kingdom (2015) z dielne trojice režisérov – Peter Hoar (Da Vinci’s Demons, Silk, Doctor Who), Nick Murphy, Anthony Byrne a BBC, sa odohráva na konci 19. storočia, v období vikingských výprav do staručkej Británie. Hlavným hrdinom je Uthred (Matthew MacFadyen), ktorý je synom saského šlachtica. Ten príde krutým spôsobom v boji s Vikingami o život. Aby toho nebolo málo, všetko sa to udeje pred očami vtedy ešte malého Uthreda. Toho nakoniec aj zajmú, vychovajú a vštiepia vikingské zvyky. Kým vlastne mladý Uthred je? Severským barbarom alebo sasom s modrou krvou?

Tento vzrušujúci, bojmi a krutosťou nabitý seriál plný zvratov má za sebou druhú sériu a tretiu nepriamo potvrdzujú informácie z castingov. Castingová agentúra totiž hľadá novú mužskú postavu. Popis je viac ako zaujímavý, pretože to má byť zdravotne postihnutý muž, ktorý by mal mať nehybnú dolnú polovicu tela. Pravdepodobne sa bude jednať o saského mnícha, ktorý zasiahne do deja. S určitosťou tiež vieme, že sa objaví v prvých dvoch epizódach.

Ďalšie informácie tiež prezrádzajú, že scenár už je hotový a mohli by sme sa dočkať toho, že Uthred konečne získa to, čo mu právom patrí. Nebudú chýbať ani konflikty náboženstiev, bitky medzi Sasmi a Dánmi, no hlavne konflikty medzi Alfrédom a Uthredom.

 

Hodnotenie

ČSFD - 81%
IMDb - 83%
Logout.sk - 85%

83%

Celkové hodnotenie

User Rating: 5 ( 1 votes)

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.

Neprehliadni

Predstaviteľ Harryho Pottera odpovedá na otázku, ktorá zaujímala nejedného fanúšika!

Už je to takmer 20 rokov, čo uzrela svetlo sveta prvá kniha Harryho Pottera. Od …

Kon-Tiki

Tip na film: Kon-Tiki (2012)

Kon-tiki – príbeh nórskeho moreplavca Thora Heyerdahla (Pål Sverre Hagen), ktorý spolu s piatimi priateľmi …