Domov / Tip na seriál / Dráma / Tip na seriál: Supernatural (2005-)
Zdroj: archive.nerdist.com

Tip na seriál: Supernatural (2005-)

Mysteriózny fantasy seriál stanice CW, Supernatural (v preklade Lovci duchov alebo Hrozba z temnoty) vytvoril Eric Kripke (Tajomstvo domu s hodinami, The Boys, Revolúcia). Seriál sa nesie aj v nádychu hororu, drámy, thrilleru, ale aby sme sa len nebáli, tak obsahuje aj humorné scénky postáv. Je založený na predlohe od Johna Shibana (Perníkový tatko, Da Vinciho démoni, Legenda o pátračovi). Seriál má obrovský úspech už od roku 2005, kedy sa začal vysielať. Má 15 sérií, z ktorých práve pätnásta je aktuálne vysielaná. Je to zároveň aj posledné séria tohto skvelého seriálu.

Dej

Príbeh sleduje život dvoch bratov, mladšieho Sama Winchestra (Jared Padalecki) a Deana Winchestra (Jensen Ackles), ktorí majú zabiť všetky zlé bytosti na tomto svete. To znamená zabiť všetkých duchov, démonov, upírov, vlkolakov, čarodejnice, zlých anjelov a všetky ďalšie nadprirodzené bytosti. Keď mal Dean 4 roky a Sam len 6 mesiacov, ich matka Mary (Samantha Smith) bola zabitá. Ich otec John (Jeffrey Dean Morgan) bol odhodlaný nájsť a zabiť démona, ktorý zabil jeho manželku. Ako chlapci vyrastali, stali sa z nich lovci všetkého zla. Vytvorili si aj svoje motto: ušetrenie ľudí, lovenie vecí je rodinný podnik. Po Johnovej smrti pokračujú chlapci v rodinnom podnikaní s pomocou niekoľkých ďalších lovcov. Stratili síce rodinu, ale postupne si nájdu nových ľudí blízkych srdcu, ktorých môžu nazývať rodinou. Na svojej loveckej ceste stretnú aj padlého anjela Castiela (Misha Collins), s ktorým sa nakoniec spriatelia a z neho a Deana sa stanú najlepší priatelia. Jeden pre druhého prešli nebom i peklom a urobia to znova. Pretože presne to robí rodina a „rodina nekončí krvou“.

Zdroj: ew.com

Záver

Osobne seriál Supernatural veľmi odporúčam, najmä ste fanúšikom sveta démonov, anjelov, duchov či vlkolakov. Obdivujem hlavných hercov Jareda a Jensena, pretože sú to talentovaní herci, ktorí sa svojich úloh zhostili úplne bravúrne! Špeciálne efekty sú taktiež super spracované a spolu s výberom hudby dodávajú každému dielu ten správny efekt. V seriáli si dokonca zahrali i manželky hlavných hrdinov.

Zdroj: pinterest.comň

ČSFD - 81%
IMDb - 84%
Logout.sk - 95%

87%

User Rating: Be the first one !

O Zdenka Hamarová

Som študentkou Fakulty masmediálnej komunikácie na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Mojou najväčšou záľubou je fotenie, natáčanie a strih videí. Popri všetkej práci a škole si však niekedy potrebujem aj oddýchnuť a to sa mi najlepšie darí pri pozeraní filmov a seriálov. Vďaka tomu, že som veľký fanúšik seriálov, tak sa mi o nich aj lepšie píše články :)

Neprehliadni

„Úprimný“ trailer na Cats

Nedávno vyšiel „úprimný“ trailer pre Cats, kde sa odvolával aj na neslávnu „Butthole“ scénu a …

Pinocchio – trailer

Vyšiel trailer na nový taliansky fantasy film s názvom Pinocchio. Režisérmi sú Matteo Garrone (Dogman, …