Domov / Tip na seriál / Dráma / Tip na seriál: Siren (2018)
Zdroj: denofgeek.com

Tip na seriál: Siren (2018)

Fantasy drama stanice Freeform, Siren (Siréna) je seriál s úspechom od roku 2018. Už o pár dní sa začne vysielať tretia séria. Tvorcami sú Emily Whitesell (Finding Carter, Dirty Sexy Money, Bratia a sestry) a Eric Wald (Siréna, Letuška prvej triedy). Režisérov má seriál mnoho, sú nimi napríklad Scott Charles Stewart, John Badham, Martha Coolidge, Jay Karas, Steven A. Adelson či Nick Copus. Okrem druhej série, ktorá mala 16 dielov, majú všetky série (prvá aj tretia, ktorá bude vysielaná) 10 dielov.

Dej

V pobrežnom meste Bristol Cove sa jedného dňa objaví záhadná mladá žena Ryn (Eline Powell). V tomto meste sa šíri povesť o tom, že sa mesto kedysi dávno stalo domovom morských panien. Táto záhadná žena začne preskúmavať malé rybárske mesto, aby našla svoju zajatú sestru (Sibongile Mlambo). Tá, ako sa nakoniec zistí, bola unesená miestnou armádou na pozorovanie, pretože zistili, že je to záhadný tvor, konkrétne morská panna. Morskí biológovia Ben (Alex Roe) a Maddie (Fola Evans-Akingbola), ktorí sú zároveň aj partnermi, spolupracujú s Eline s cieľom zistiť, kto a čo viedlo tohto pôvodného lovca hlbokého mora k príchodu na súš. Neskôr sa strhne bitka medzi ľuďmi a bytosťami z mora, keď sa tieto dravé bytosti vrátili, aby získali späť svoje právo na oceán.

Zdroj: deadline.com

Záver

Disney nám ukázala morské panny ako milé podvodné tvory, ale tento seriál nám ich ukazuje z iného pohľadu. Je to skôr seriál pre dospelých, pretože tieto tvory sú ukázané ako krvilačné monštrá. Je to siréna, ktorá láka svoju korisť krásnym vábivým spevom. Eline Powell je sviežim oživením a svojím hereckým talentom si ma okamžite získala. Hudba je vždy vhodne zvolená a vie vyzdvihnúť význam scény. Vizuálne efekty sú tiež robené dôveryhodne. Jediné ,čo sa mi nepáči je, že Ryn zvádza súčasne Bena aj Maddie a ukazujú tam veľmi intenzívne puto medzi touto trojicou s erotickým nádychom. Inak seriál hodnotím veľmi pozitívne a odporúčam si ho pozrieť. Našs hodnotenie seriálu The Siren je 7.5/10.

Zdroj: pinterest.com

ČSFD - 61%
IMDb - 70%
Logout.sk - 75%

69%

User Rating: Be the first one !

O Zdenka Hamarová

Som študentkou Fakulty masmediálnej komunikácie na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Mojou najväčšou záľubou je fotenie, natáčanie a strih videí. Popri všetkej práci a škole si však niekedy potrebujem aj oddýchnuť a to sa mi najlepšie darí pri pozeraní filmov a seriálov. Vďaka tomu, že som veľký fanúšik seriálov, tak sa mi o nich aj lepšie píše články :)

Neprehliadni

Valley Girl (2020) – trailer

Trailer na remake romantickej komédie Valley Girl z roku 1983, v ktorej hrajú Jessica Rothe …

Pinocchio – trailer

Vyšiel trailer na nový taliansky fantasy film s názvom Pinocchio. Režisérmi sú Matteo Garrone (Dogman, …