Domov / Tip na seriál / Dráma / Tip na seriál: Sex Education
Zdroj: screenrant.com

Tip na seriál: Sex Education

Sex Education je komédia-dráma od spoločnosti Netflix, ktorá sa točí hlavne okolo Otisa Milburna (Asa Butterfield) a jeho priateľov. Otis je veľmi hanblivý a plachý chlapec, ktorý ešte študuje na strednej škole a býva so svojou matkou Jean (Gillian Anderson), ktorá je sexuálna terapeutka a nemá najmenší problém rozprávať o svojej práci a skúsenostiach pred svojim synom.

Otis, ktorý bol vo svojom útlom veku traumatizovaný kvôli svojej matke, ktorú pristihol pri pohlavnom styku, nedokáže pomyslieť na to, že by sa mal seba samého čo i len dotknúť, nieto o tom ešte hovoril. To sa ale zmení v deň, čo sa v jeho škole rozkríkne, že jeho matka je sex terapeutka. To zmení jeho život. Maeve Wiley (Emma Mackey)  mu začne dohadzovať „klientov“ na terapiu – študentov a aj niektorých profesorov z ich školy. Otis tak začne využívať svoje skúsenosti  z oblasti sex terapie a stane sa „sex guru“.

Zdroj: imdb.com

V druhej sérií je dej a vývoj postáv komplexnejší, a verím, že po pozretí tej prvej nezaváhate a budete v sledovaní pokračovať. Radím vám, aby ste si seriál pozreli. Obe série si udržali ako štýl, tak aj kvalitu. Dej bol humorný, ale nechýbala tam aj dráma. Nie je veľa seriálov, ktoré by vedeli chytiť človeka a donútiť ho sedieť pred televíziou/notebookom, pokiaľ „nezhltne“ každú epizódu zo série. Ale tento to dokázal. Každá z postáv sa pekne plynulo vyvíjala – najlepšie to vidieť na jednej z postáv, Ericovi Effiongvi (Ncuti Gatwa). Tvorcovia sa nebáli zasiahnuť do témy LGBTQ, ktorá je v momentálnej dobe stále pre mnohých kontroverzná. Začiatkom tohto mesiaca Netflix začal pripravovať 3.sériu.

Zdroj: mtv.com

Réžia

Tvorcom seriálu je Laurie Nunn, ktorá sa spolu s producentmi, zamerala na rozhovor s dospievajúcim publikom o tom, ako mať zdravý a bezpečný sex, vzťahy zábavným a úprimným spôsobom.

Pre vytvorenie svojho názoru si pozrite trailer:

ČSFD
IMDb
Logout.sk

User Rating: 4.7 ( 1 votes)

O Marcela Kuciaková

Som študentkou masmediálnej komunikácie. Mám rada filmy a aj seriály (tie niekdy viacej) a žánrovo horory, fantasy, komédie a anime. Ale nebránim sa aj iným žánrom.

Neprehliadni

Tip na seriál: Foodie Love, keď láska k jedlu spája

V čase karantény sa nám ponúka množstvo seriálov a filmov, ktoré si môžeme pozrieť. Problém nastane v momente, …

Tip na seriál: Queen for Seven days!

Seriál Queen for Seven days je romantizovaný historický príbeh o láske jednej ženy a jedného …