štvrtok , jún 21 2018
Domov / Novinky / Tip na seriál: Peaky Blinders (2013)
Tip na seriál: Peaky Blinders - logout.sk
Tip na seriál: Peaky Blinders - logout.sk

Tip na seriál: Peaky Blinders (2013)

Ak pátrate po zaujímavý seriáli, ktorý by vám vyplnil voľné chvíle, skúste svoju pozornosť upriamiť na Cilliana Murphyho a jeho „Peaky Blinders“. Momentálne patrí v rebríčkoch medzi jeden z najlepších a najobľúbenejších. Postupom času sa dostal na úroveň velikánov ako Breaking Bad, Game of Thrones či True Detective.

Členovia gangu s rovnomenným názvom, mali tradíciu všívania žiletiek do šiltov svojich čapíc. Následne ich mohli používať pri potýčkach.

V seriáli z produkcie BBC  sa stretnete sa s krutou, krvavou ale dokonale chytľavou realitou medzivojnových britských dejín.

Seriál zobrazuje realitu obdobia 20. rokov minulého storočia – priemyselné štvrte Birminghamu, kde neexistujú pravidlá, dochádza tu k pravideľným potýčkam medzi komunistami, miestnymi gangmi, miestnou políciou a cigáňmi.

Peaky Blinders - Grace - logout.sk
Peaky Blinders – Grace – logout.sk

Najväčším problémom a teda aj biznisom je, že zbrane používané v I. svetovej vojne sa dostávajú do nesprávnych rúk, čomu sa snaží zabrániť Churchill, ten mobilizuje svoj špeciálny oddiel policajtov a tento chaos zatiaľ využívajú bookmakeri na nelegálne stávkovanie.

Z celého tohoto chaosu sa snažia najviac vyťažiť Shelbiovci, v Birminghame nenazývaní inak ako „Peaky Blinders“ – najkrutejší gang zo všetkých. Privyrábajú si praním špinavých peňazí vo svojom hostinci, nelegálnymi stávkami, vyberaním výpalného, lúpežami a dostihami.

V celom seriáli je zaujímavé herecké obsadenie. Vyšetrovateľ je Sam Neil, rolu barmanky stvárni Annabelle Wallis, v ďalších častiach sa objaví aj seriálový žid Tom Hardy. Scenár seriálu má na svedomí Steven Knight.

Okrem kvalitného deja sa môžete tešiť aj na vynikajúcu hudbu naprieč celým seriálom.

ČSFD - 91%
IMDb - 88%
Logout.sk - 99%

93%

Priemerné hodnotenie

User Rating: 4.36 ( 4 votes)

Peaky Blinders poster - logout.sk
Peaky Blinders poster – logout.sk

O Ivan Jandura

Neprehliadni

Ralph rozbi-to

Ralph rozbi-to 2 je tu s prvým trailerom

V roku 2012 Disney prišiel s nenápadnou animovanou rozprávkou Ralph rozbi-to, ktorá sa však tešila …

Jared Leto ako hlavný hrdina filmu The Outsider od Netflixu

Netflix si pre svojich fanúšikov pripravuje ďalšiu novinku, a to v podobe filmu The Outsider. …