Domov / Tip na film / Dobrodružný / Tip na seriál: Legacies (2018)
Zdroj: hbogo.sk

Tip na seriál: Legacies (2018)

V posledných desiatich rokoch si srdcia divákov získali upíri, vlkolaci, čarodejnice a ďalšie nadprirodzené bytosti. Ak ste boli fanúšikom seriálov „Upírske denníky“ alebo „The Originals“, bude sa vám istotne páčiť aj seriál Odkaz (Legacies). Tvorkyňou tohto seriálu je, vrátane dvoch spomínaných serálov, Julie Plec.

Dej

Postavy, ktoré boli v Upírskych denníkoch a The Originals zanechali po sebe potomstvo, ktoré je ich odkazom lásky a rodiny. Seriál Legacies (Odkaz/Dedičstvo) nám predstavuje príbehy ďalších generácií týchto nadprirodzených bytostí. Tie chodia do školy pre mladých a nadaných, nazvanú The Salvatore School, po Stefanovi Salvatorovi z Upírskych denníkov, pretože škola sa nachádza v jeho vile. Práve tam sa sedemnásťročná dcéra Klausa Mikaelsona Hope (Danielle Rose Russell), dvojčatá Alarica Saltzmana (Matthew Davis) Lizzie (Jenny Boyd) a Josie (Kaylee Bryant) a mnoho ďalších mladých ľudí snaží dospievať tým najmenej konvenčným spôsobom a stať sa tou najlepšou verziou seba samého. I keď sa v nich bije prirodzené nutkanie (napríklad pri upíroch piť ľudskú krv) s tým, byť čo najlepšou osobou. Stanú sa z týchto čarodejníc, upírov a vlkolakov hrdinovia, ktorými chcú byť alebo záporáci, ktorými sa narodili?

Zdroj: meaww.com

Záver

Keďže som bola fanúšikom už Upírskych denníkov a aj The Originals, tak pre mňa bol tento seriál jasnou voľbou. I keď som bola spočiatku skeptická, že načo urobili ďalší spin-off už z predchádzajúcich dvoch, musím priznať, že som sa veľmi mýlila. Tento seriál má mladé a talentované herecké obsadenie s veľkým potenciálom, je kreatívny a každý diel sa skončí tak napínavo, že chcem hneď vidieť ten ďalší. To sa mi pri seriáloch nestáva tak často, že by som sa nevedela dočkať ďalšieho pokračovania. Keďže nadprirodzené bytosti majú vždy nejaké schopnosti, chválim vizuálne spracovanie. Páči sa mi, že tento seriál ponúka pre romantické duše aj dávku romantiky, ale aj humoru a napätia. Tento seriál určite odporúčam, mňa ešte nesklamal.

Zdroj: tvguide.com

ČSFD - 66%
IMDb - 75%
Logout.sk - 100%

80%

User Rating: Be the first one !

O Zdenka Hamarová

Som študentkou Fakulty masmediálnej komunikácie na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Mojou najväčšou záľubou je fotenie, natáčanie a strih videí. Popri všetkej práci a škole si však niekedy potrebujem aj oddýchnuť a to sa mi najlepšie darí pri pozeraní filmov a seriálov. Vďaka tomu, že som veľký fanúšik seriálov, tak sa mi o nich aj lepšie píše články :)