Domov / Tip na seriál / Akčný / Tip na seriál: Knihovníci (2014-2018)
Zdroj: imdb.com

Tip na seriál: Knihovníci (2014-2018)

Knihovníci (z org. The Librarians) je americká dobrodružná fantazy vytvorená Johnom Rogersom, ktorá mala premiéru v roku 2014. Tento seriál je spin-off filmovej trilógie The Librarian.

Zdroj: imdb.com

Dej

Príbeh sleduje osudy štyroch nových členov Knižnice: Plukovník Eve Bairdová (Rebecca Romijn) – bývalá členka anti-teroristickej jednotky a nová strážkyňa; a noví knihovníci: Ezekiel Jones (John Harlan Kim) – prvotriedny svetový zlodej; Cassandra Cillian (Lindy Booth) – úžasná vedkyňa a matematička posadnutá skúmaním mágie; a Jacob Stone (Christian Kane) – historik, jazykovedec, odborník na architektúru, umenie, dejiny umenia, archeológiu a svetovú kultúru a mnoho ďalších. Táto štvorica sa pridá k súčasnému knihovníkovi, Flynnovi Carsenovi (Noah Wyle), aby zastavili zlo, ktoré sa pokúša zotročiť si mágiu na ovládnutie sveta. Za pomoci Jenkinsa/ Galahada (John Larroquette) vyšetrujú, zbierajú a ochraňujú magické artefakty a mágiu samotnú, aby svet zostal taký, aký je.

Zdroj: http://www.scififantasynetwork.com/

Záver

Podľa môjho osobného názoru sa takéto seriály v dnešnej dobe už moc netočia. Je to skvelá oddychovka, pri ktorej sa skvele uvoľníte. Samozrejme by sa tu dalo kritizovať od nevidím po nevidím, ale nejakým spôsobom na mňa tento seriál zapôsobil. Je to niečo medzi Indiana Jones a modernou rozprávkou. Špeciálne potešil diel zo Slovenska. Herecké obsadenie ma zahrialo u srdiečka. Noaha som mala rada už v prvých troch filmoch, úžasná Rebecca Romijn a trojica Kim, Booth a Kane majú skvelú chémiu medzi sebou, takže to perfektne funguje. Naše hodnotenie 8,5/10.

ČSFD - 58%
IMDb - 72%
Logout.sk - 85%

72%

User Rating: Be the first one !

O Lucia Furtáková

Som študentka masmediálnej komunikácie, ktorá miluje filmy a seriály. Nemám žiadny špecificky obľúbený žáner, ale nemám rada horory. :D

Neprehliadni

10 najnepohodlnejších kostýmov, ktoré sme videli vo filmoch

Moderné CGI dokáže priviesť k životu všetko, čo si filmári predstavujú a to bez akýchkoľvek …