Domov / Tip na seriál / Dráma / Tip na seriál: Fear the Walking Dead (2015)
Tip na seriál: Fear The Walking Dead - logout.sk
Tip na seriál: Fear The Walking Dead

Tip na seriál: Fear the Walking Dead (2015)

Pokiaľ patríte medzi fanúšikov kultového seriálu The Walking Dead, fascinuje vás tematika zombie apokalypsy, tak rozhodne zaostrite. Seriál Fear the Walking Dead je spin-off spomínaného známejšieho The Walking Dead a jeho dej je zasadený do Los Angeles, epicentra nákazy, odkiaľ sa začína šíriť neznámy vírus meniaci živých ľudí na chodiace mŕtvoly.

Ľudia si spočiatku myslia, že vírus nie je nič iné ako len chrípka, ktorá po čase prejde a všetko sa vráti do normálu, opak je však pravdou. Medzi takýchto ľudí patrí aj Travis Manawa (Cliff Curtis), stredoškolský učiteľ a jedna z hlavných postáv seriálu, ktorý spolu so svojou ženou Madison (Kim Dickens) a dvoma deťmi vedú zdanlivo pokojný život na okraji Los Angeles. Vrásky na čele im ale robí drogovo závislý syn Nicholas (Frank Dillane), navštevujúci neobývané strašidelné miesta, kde s partiou priateľov pravidelne drogujú. Jedného dňa sa Nicholas zobudí v starom kostole, drogovom brlohu, no zistí, že zábavka sa vymkla spod kontroly a všade okolo ležia mŕtvoly. V tom sa mu naskytne hrôzostrašný pohľad, ktorý nedokáže dostať z hlavy. Jeho kamarátka práve požierala jednu z mŕtvol a teraz upriamila pozornosť naňho. Pri okamžitom úteku ho zrazí auto a skončí v nemocnici, kde si všetci myslia, že je blázon. Nicholas má tento desivý zážitok stále pred očami, no to je len začiatok! Vírus sa rýchlo šíri, v meste nastáva panika a Travis musí podniknúť rázne kroky na ochranu svojich najbližších. Podarí sa im prežiť?

Tip na seriál: Fear The Walking Dead - logout.sk
Tip na seriál: Fear The Walking Dead

Za týmto apokalyptickým seriálom stojí skupinka tvorcov na čele s Robertom Kirkmanom, ktorému sekundujú Tony Moore a Charlie Adlard. Seriál stanice AMC vznikol vďaka veľkej popularite pôvodného The Walking Dead, pričom tvorcovia prezradili, že jedného dňa ho dokonca tento seriál dejovo dobehne. Nechajme sa prekvapiť, možno sa raz dočkáme priamej konfrontácie postáv z oboch seriálov. Fear the Walking Dead ponúka mnoho nečakaných udalostí a napätia, a je viac než príjemným spestrením pri čakaní na pokračovanie pôvodného seriálu.

Hodnotenie

ČSFD - 65%
IMDb - 70%
Logout.sk - 68%

68%

Celkový priemer

User Rating: Be the first one !

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.

Neprehliadni

Čo vieme o 2. sérií Age of The Living Dead?!

Séria z dielne Amazon Primeu sa v roku 2020 vracia späť s pokračovaním. Age of …

The Walking Dead

The Walking Dead: trailer k druhej polovici 8. série

Len včera sme sa dočkali takzvaného mid-seasason finale a už teraz tu máme upútavku na …