Domov / Tip na film / Akčný / Tip na film: Vražda na jachte (2019)

Tip na film: Vražda na jachte (2019)

Predstavujeme vám film z dielne Netflix – Vražda na jachte (Murder Mystery). Už samotný názov filmu naznačuje, ako veľmi je dej komplikovaný… A aj napriek tomu som sa pri tomto filme zabavila tak, ako už dlho nie.

Zdroj: imdb.com

Dej

Nick (Adam Sandler) a Audrey (Jennifer Aniston) Spitzovci – on je policajt a ona kaderníčka – majú väčšinu času šťastné manželstvo, hoci Nickova predstava darčeka k 15. výročiu je darčeková poukážka. V panike nad manželkiným sklamaním predstiera, že ju plánoval vziať na ich oneskorenú svadobnú cestu v Európe.

V lietadle sa Audrey podarí zablúdiť do prvej triedy, kde sa zoznamuje s Charlesom Cavendishom (Luke Evans) – elegantným vikomtom, ktorý ich spontánne pozve na svadbu jeho strýka Malcolma Quinca (Terence Stamp), ktoré bude na jachte. Na lodi sa nachádza okruh Malcolmových najbližších, čiže budúcich podozrivých: krásna zvodná herečka Grace Ballard (Gemma Arterton), jednoruký plukovník Ulenga (John Kani), automobilový pretekár Juan Carlos Rivera (Luis Gerardo Méndez), ukecaný Maharádža (Adeel Akhtar), Malcolmov zatrpknutý márnotratný syn Tobey (David Walliams) a jeho omnoho mladšia novomanželka Suzi (Shioli Kutsuna).

Keď sa slávnostná večera zvrhne na román od Agathy Christie, Audrey a Nick sa držia v ústraní, hoci Audrey je nadšená z toho, že sa ich výlet premenil na jednu z jej obľúbených kníh. Ale iba do momentu, než sa z nich stanú hlavní podozriví vraždy. To spustí lavínu udalostí, ktoré by zamotali hlavu aj Poirotovi.

Zdroj: netflix.com

Záver

Vražda na jachte je kriminálny príbeh s hlavným cieľom pobaviť. Sandler a Aniston opäť v páre, ale so Skús ma rozosmiať to má pramálo spoločné. Nie je to vtipná romantika, ale humorné to je na moje prekvapenie naozaj dosť. K tomu sa pridáva detektívka v štýle Agatha Christie a mne sa zdalo, že všetko funguje od začiatku do konca. Môžem len pochváliť všetky herecké výkony, celkovo super vybraté obsadenie a Jenniferine outfity. Príbeh samotný nie je náročný, ale zase nie je ani slabo prepracovaný a keďže je to predsa len komédia, zasluhuje si o to väčšie uznanie. Pobavil som sa a neváham preto aj trochu nadhodnotiť. Naše hodnotenie 7,5/10.

O Lucia Furtáková

Som študentka masmediálnej komunikácie, ktorá miluje filmy a seriály. Nemám žiadny špecificky obľúbený žáner, ale nemám rada horory. :D

Neprehliadni

Čo prinesie Netflix v júni?

Populárna služba Netflix už budúci mesiac prinesie staršie filmy či seriály, ale môžeme sa tešiť …

Cursed: Keď sa stretne Hra o tróny s Hrami o život

Ak patríme medzi nadšencov dobrého fantazy, nový seriál z dielne Netflix – Cursed – vás určite nadchne. …