Domov / Tip na film / Akčný / Tip na film: Vládkyňa zla 2 (2019)
Zdroj: imdb.com

Tip na film: Vládkyňa zla 2 (2019)

Máme tu pokračovanie o kráľovnej čiernej mágie Vládkyňa zla 2 (Maleficent: Mistress of Evil), kde hrá hlavnú úlohu opäť Angelina Jolie. Od prvého filmu prešlo už šesť rokov. Ten mal úspech, a tak sa tvorcovia rozhodli natočiť ďalší diel. Réžie sa tentokrát ujal Joachim Rønning, ktorý režíroval dva diely seriálu Marco Polo.

 

Dej

Kráľovná čiernej mágie, známa aj pod menom Zloriana (Angelina Jolie) žije spokojne a jej krstná dcéra Aurora (Elle Fanning) pomaly dospieva. Ich vzájomný vzťah, ktorý sa zrodil zo zrady a pomsty, rozkvitol a spevnel. Bohužiaľ, nenávisť medzi ľuďmi a kúzelnými bytosťami celkovo nezmizla. Svadba medzi princom Filipom (Harris Dickinson), ktorý prevzal rolu princa Phillipa od Brentona Thwaitesa, kvôli jeho zaneprázdnenosti v seriáli (Titans), a Aurorou je dôvodom k radosti. Mnohí dúfajú v spojenectvo medzi týmito dvoma svetmi. Avšak nečakaný zvrat udalostí a stretnutí s novými mocnými spojencami, dostane Auroru a Zlorianu na opačné strany Veľkej vojny, ktorá preverí ich rodinné putá ťažkej skúške.

Zdroj: imdb.com

Záver

Tento diel priniesol strašidelnejšiu verziu príbehu o Vládkyni zla, než sme boli od Disney filmov zvyknutí. Dalo by sa povedať, že to nie je rozprávka, ale keďže je to stále Disneyovka, tak stále môžu ísť na to do kina deti. To ale neznamená, že sa vo filme neumiera. Umiera, ale vďaka Disney je to o čosi jemnejšie. Vo filme sa mi páčili vizuálne efekty, ktoré boli doplnené skvelým soundtrackom, vďaka čomu to umocnilo danú scénu. Chvíľami mi ale použité efekty pripomínali tie z filmu Avatar (2009). Scenáristi chceli tiež poukázať na to, že akýkoľvek teror alebo genocída musia byť potrestané, čo považujem za veľké plus pre tento film. Nikto si nezaslúži trpieť.

Zdroj: amazon.com

ČSFD - 71%
IMDb - 67%
Logout.sk - 64%

67%

User Rating: 2.7 ( 1 votes)

O Zdenka Hamarová

Som študentkou Fakulty masmediálnej komunikácie na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Mojou najväčšou záľubou je fotenie, natáčanie a strih videí. Popri všetkej práci a škole si však niekedy potrebujem aj oddýchnuť a to sa mi najlepšie darí pri pozeraní filmov a seriálov. Vďaka tomu, že som veľký fanúšik seriálov, tak sa mi o nich aj lepšie píše články :)

Neprehliadni

Pripravuje sa projekt „Nova“

Napriek tomu, že len pred rokom predstavilo štúdio Marvel svoju doteraz najväčšiu fázu, nezaspali na …

avatar - logout.sk

Zábery z natáčania Avatar 2!

Napriek tomu, že je natáčanie Avatara 2 na istý čas prerušené, filmový štáb nezaháľa a …