Domov / Tip na film / Dráma / Tip na film: Príliš osobná známosť (2020)
Zdroj: mlyny-cinemas.sk

Tip na film: Príliš osobná známosť (2020)

V československej komediálnej dráme s názvom Príliš osobná známosť sú opísané príbehy troch žien: Simony (Tatiana Dyková), Natálie (Petra Hřebíčková) a Evy (Eliška Balzerová), ktoré spája najmä ich vzájomné priateľstvo, hneď potom chlap a päťročné dievčatko Terezka. Snímku režírovala Marta Ferencová a producentom bol Peter Núñez. Film je nakrútený podľa knižnej predlohy od slovenskej spisovateľky Evity Twardzik Urbaníkovej. V kinách mal premiéru v polovici januára tohto roka.

Zdroj: csfd.cz

Prvý film podľa knihy Edity Twardzik Urbaníkovej Všetko alebo nič z roku 2017 divákov zaujal, keďže na ňom bolo v kine viac ako 340-tisíc ľudí. V hlavných ženských úlohách sa v snímke Príliš osobná známosť predstavili známe české herečky Petra Hřebíčková, Tatiana Dyková či Eliška Balzerová a mužských postáv sa ujali srbskí herci Branislav Trifunović, Predrag Manojlović a chorvátsky herec Janko Popović Volarić. Našu rodnú krajinu reprezentovali vo filme zo slovenských hercov Ľuboš Kostelný a Marián Mitaš.

Simona (Tatiana Dyková) si nanovo buduje svoj život po rozvode, ktorého výsledkom je, že jej syn sa rozhodol žiť so svojím otcom a nie matkou, ako to býva zvykom. Za Natáliou (Petra Hřebíčková) príde láska v podobe malého dievčatka Terezky a jej otca vdovca, spolu s obetavou babkou Evou. Eva (Eliška Balzerová) aj napriek tomu, že je už dôchodkyňa si nájde partnera, i keď by to najmenej čakala. Tento snímok je dôkazom toho, že láska má veľa podôb a ako ťažké je si ju vybudovať, také ľahké je ju aj stratiť. Je to film, pri ktorom sa budete radovať spolu s postavami, ale i s nimi plakať. Sú to tri príbehy o radosti i bolesti, šťastí ale aj smútku… Slovenské diváčky sa v ňom isto nájdu.

Záver

Prvá polovica filmu sa niesla v celkom romantickom duchu, i keď na môj vkus tam bolo príliš veľa erotických scénok. Pôsobilo na mňa celkom zvláštne, že Eliška Balzerová ako jediná z českých herečiek, nebola predabovaná do slovenčiny. Na filme sa mi páčilo jeho prevedenie, ktoré sa podarilo vďaka dobrým hercom, ale samozrejme aj vďaka celému tímu, ktorí sa podieľal na výrobe. Z filmu som však odchádzala so zmiešanými pocitmi, pretože tak, ako idylicky na začiatku vyzeral vzťah medzi Natáliou a vdovcom, tak nabral úplne iný spád, keď začal vdovec holdovať alkoholu. Záver snímku vo mne zanechal otázku, či bude ďalšie pokračovanie, pretože sa to skončilo neurčito.

ČSFD - 54%
Logout.sk - 75%

65%

User Rating: Be the first one !

O Zdenka Hamarová

Som študentkou Fakulty masmediálnej komunikácie na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Mojou najväčšou záľubou je fotenie, natáčanie a strih videí. Popri všetkej práci a škole si však niekedy potrebujem aj oddýchnuť a to sa mi najlepšie darí pri pozeraní filmov a seriálov. Vďaka tomu, že som veľký fanúšik seriálov, tak sa mi o nich aj lepšie píše články :)

Neprehliadni

The painter and the thief trailer

Dokumentárny film, ktorý ospevuje nejeden kritik, je z dielne Benjamina Rea. Presne tak by sa …

10 vecí, ktoré sa stanú iba vo filme s Jasonom Stathamom!

Fanúšikom akčných filmov určite nie je neznáme meno Jason Statham. Pre nás Slovákov je to …