Domov / Tip na film / Dráma / Tip na film: Parazit (2019)
zdroj: imdb.com

Tip na film: Parazit (2019)

Oscarový film, čierna komédia či ďalšie výnimočné dielo od kórejského režiséra Bong Joon Ha, takto môžeme popísať hit minulého roka, film Parazit. Skvelý herecký výkon podalo aj hviezdne obsadenie, Song Kang Ho, Lee Sun Kyun, Jo Yeo Jeong či Choi Woo Shik, ktoré nečakalo takýto filmový úspech.

zdroj: imdb.com

Film Parazit je v skutočnosti tragikomédia, ktorá by mala odrážať rozdielny život dvoch vrstiev Kórejčanov. Zlé sociálne podmienky rodiny Kimovcov, ako nezamestnanosť, chudoba a problém s bývaním či zlou wi-fi, prinútia syna rodiny Kim Ki Wooa (Choi Woo Shik), aby prijal návrh od kamaráta doučovať dievča z bohatej rodiny. Ki Woo vďaka dobre sfalšovanému preukazu, že je študentom prestížnej školy, dostane prácu. Keď však uvidí príležitosť zamestnania sa aj pre ostatných členov rodiny, neváha a využije ju. Čo všetko však musí Woo Shik a jeho rodina spraviť, aby boli konečne šťastný?

Kinematografia

Film Parazit je prvým filmom  Bong Joon Hoa, za ktorý získal Oscara. Medzi jeho filmy patrí The Host, Okja či Ľadová archa. Zaujímavosťou je, že Bong Joon Ho obľubuje obsadzovať rovnakých hercov vo svojich filmoch. Napríklad jedna z hlavných postáv Parazita Song Kang Ho, hral vo filme Ľadová archa, The host a teraz aj tu.

V roku 2020 film Parazit získal Oscara  za najlepší film a najlepší cudzojazyčný film. Bong Joon Ho sa môže tiež pochváliť výhrou v kategóriách najlepší režisér a  najlepší originálny scenár v rovnakom roku.

zdroj: imdb.com

Spracovanie

Spracovanie filmu bolo odvážne. Zábery z blízka vás vtiahnu do deja a v tej najnečakanejšej chvíli sa môžete cítiť až nepríjemne. Vzťahy medzi rodinami sú typické – pracovné, ale keďže bohatá rodina nevie, že ich noví zamestnanci sú tiež rodina, niekedy povedia aj to, čo by možno nemali.

Záver

Film Parazit  ukrýva v sebe scény, ktoré prišli divákom zbytočné, no podľa režiséra filmu boli veľmi, veľmi dôležité.  Počas dvoch hodín pôjdete na výlet do zeme emócií. Budete sa smiať, príde vám niektorých členov rodiny ľúto, alebo sa budete cítiť nepríjemne. Je len na vás ako tento film prijmete. Naše hodnotenie je 9/10.

ČSFD - 84%
IMDb - 86%
Logout.sk - 90%

87%

User Rating: Be the first one !

O Bianka Francistyová

Som študentka, ktorá miluje dobré filmy a seriály. Možno som trošku posadnutá kórejskou produkciu a ich seriálmi, ale to nevadí. Veď každý máme svoje muchy.

Neprehliadni

Artemis Fowl bude mať premiéru na streame Disney+

Keďže sa najväčšie filmy v tohto roku sa posúvajú na nové dátumy vydania, sa veľa …

Odchádza zo školy, a tak si musí nájsť nástupcu! Selah and The Spades – trailer

Už o necelé dva týždne príde na Amazon Prime nová dráma Selah and The Spades. …