štvrtok , jún 21 2018
Domov / Novinky / Tip na film: Legendy zločinu (2015)
Tip na film: Legendy zločinu - logout.sk
Tip na film: Legendy zločinu - logout.sk

Tip na film: Legendy zločinu (2015)

V dnešnom tipe si predstavíme film Legendy Zločinu (Legend) z roku 2015. Ide o gangsterský životopisný krimi thriller z Londýna. Hlavnými hrdinami tohto gangsterského príbehu sú dvojčatá Reggie a Ron Kray. Meno, ktoré v anglicku pozná takmer každý, pretože ide o neslávne najznámejších britských zločincov. V  polovici 60-tych rokov ovládli celý Londýn a zameriavali sa hlavne na upevňovanie moci vo východnom Londýne. Popri týchto aktivitách museli viesť aj krutú vojnu s gangom z južného Londýna a zároveň nadväzovať spoluprácu s americkou mafiou. Meno Kray je zrazu v Londýne vážené a sú vítanými hosťami na rôznych večierkoch rôznych slávnych osôb. Ich pole pôsobnosti postupne rastie, no nič netrvá večne. Do ich kšeftov sa začne pliesť polícia a svoju vinu na úpadku má aj Ronnieho násilnicka povaha.

Tom Hardy stvárnil oboch hrdinov a treba povedať že svoju dvojrolu zvládol bravúrne. Imaginárnou čerešničkou na torte je fakt, že podľa histórie sa bratia Kreyovci vo väzení stretli a spriatelili aj s ďalším neslávne známym zločincom Charlesom Bronsonom, ktorého si taktiež zahral Tom Hardy (Bronson, 2008).

Zaujímavosťou je, že Tom Hardy a Paul Anderson si spolu zahrali v ďalšom gangsterskom veľdiele – Peaky Blinders, ktorý dávame touto cestou do pozornosti ako skvelý tip na seriál.

Hodnotenie

ČSFD - 70%
IMDb - 70%
Logout.sk - 78%

73%

Celkové hodnotenie

User Rating: Be the first one !

Tip na film: Legendy zločinu - logout.sk
Tip na film: Legendy zločinu – logout.sk

O Ivan Jandura

Neprehliadni

Ralph rozbi-to

Ralph rozbi-to 2 je tu s prvým trailerom

V roku 2012 Disney prišiel s nenápadnou animovanou rozprávkou Ralph rozbi-to, ktorá sa však tešila …

Jared Leto ako hlavný hrdina filmu The Outsider od Netflixu

Netflix si pre svojich fanúšikov pripravuje ďalšiu novinku, a to v podobe filmu The Outsider. …