Domov / Tip na film / Akčný / Tip na film: Ježko Sonic (2020)
Zdroj: slashfilm.com

Tip na film: Ježko Sonic (2020)

Nový animovaný rodinný film s názvom Ježko Sonic (Sonic The Hedgehog) prišiel pred pár dňami aj do našich kín. Tvorcom tohto animáku je Jeff Fowler (Gilmorove dievčatá) a scenáristami sú Patrick Casey a Josh Miller. Superrýchly modrý ježko Sonic je považovaný za jednu z najväčších legiend videohier. Trvalo to síce pár rokov, ale predsa len sa to stalo a o tomto ježkovi bola natočená komédia.

Dej

Hlavný hrdina Sonic (Ben Schwartz) sa snaží uniknúť pred svojím nepriateľom Doktorom Robotnikom (Jim Carrey) rýchlosťou toho najrýchlejšieho blesku. Sonic by však túto svoju vlastnosť bez váhania vymenil za naozajstného kamaráta. Zo svojho lesného útočišťa síce chodí navštevovať dobráckeho malomestského šerifa Toma (James Mardsen), ale ten si Sonica ešte nevšimol, keďže je príliš rýchly.

Ježko sa snaží nezanechávať stopy svojej prítomnosti, lebo vie, že by po ňom všetci išli. Lenže raz spravil chybu a spôsobil dočasný výpadok elektriny v polovici Ameriky. Vláda na odhalenie príčin výpadku najala šialeného Doktora Robotnika, ktorý Sonicovu stopu hneď odhalil. Aktuálnu polohu pozná Sonicov známy šerif Tom, no ten sa do zachraňovania ježka zrovna nehrnie. Potom si však ako správny ochranca zákona uvedomí, že slabších treba brániť a vtedy sa len začnú diať veci…

Zdroj: looper.com

Záver

Diváci zväčša nebývajú fanúšikmi záporných postáv, no v tomto prípade by to vďaka Jimovi Carreyovi mohlo byt inak. Ten do svojej postavy Doktora Robotnika vdýchol energiu a hravé šialenstvo. Ježko Sonic je miestami príliš ukecaný a jeho scény sú chvíľami nudné. Akčné scény boli však podľa môjho názoru vytvorené parádne. Ja som bola na filme so slovenským dabingom a nebola som s ním veľmi spokojná, určite by som si radšej pozrela originálnu verziu. Koniec filmu zostal otvorený možnosti ďalšieho pokračovania.

ČSFD - 75%
IMDb - 69%
Logout.sk - 68%

71%

User Rating: Be the first one !

O Zdenka Hamarová

Som študentkou Fakulty masmediálnej komunikácie na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Mojou najväčšou záľubou je fotenie, natáčanie a strih videí. Popri všetkej práci a škole si však niekedy potrebujem aj oddýchnuť a to sa mi najlepšie darí pri pozeraní filmov a seriálov. Vďaka tomu, že som veľký fanúšik seriálov, tak sa mi o nich aj lepšie píše články :)

Neprehliadni

10 najnepohodlnejších kostýmov, ktoré sme videli vo filmoch

Moderné CGI dokáže priviesť k životu všetko, čo si filmári predstavujú a to bez akýchkoľvek …

„Úprimný“ trailer na Cats

Nedávno vyšiel „úprimný“ trailer pre Cats, kde sa odvolával aj na neslávnu „Butthole“ scénu a …