Domov / Novinky / Sylvester Stallone: „Najpyšnejší som na…“
Zdroj: imdb.com

Sylvester Stallone: „Najpyšnejší som na…“

Nie je prekvapením, že najpopulárnejšie filmy, v ktorých Sylvester Stallone hviezdil, sú práve zo série Rocky. V jeho srdci si preto držia aj špeciálne miesto. Nedávno Stallone priznal, že prvý Rocky je pravdepodobne jeho najlepší film, ale najviac pyšný je na, mnohými nedocenený, šiesty diel.

Zdroj: imdb.com

Uviedol tak na svojom instagrame, keď počas karantény odpovedal svojim fanúšikom na rôzne otázky. Prvá otázka, na ktorú odpovedal, sa týkala práve Rockyho ako jeho najlepšieho filmu. Najpyšnejší je až na šiesty film, pretože bol podľa neho najťažší na spracovanie, ako sám uviedol:

„Musím povedať, že môj najlepší film je, samozrejme, Rocky. Ten, na ktorý som najviac pyšný, je ale Rocky Balboa. A to preto, že ho nikto nechcel urobiť. Šesť rokov som sa snažil vytvoriť tento film, a keď konečne vyšiel, bol som naň veľmi pyšný. Najmä kvôli tomu, čím sme si museli prejsť, než vznikol.“

Zdroj: imdb.com

Bezpochyby je prvý Rocky jeho najlepším filmom zo série. Dôkazom toho sú premenené tri sošky Oscarov z desiatich nominácii. Populárne boli aj zvyšné pokračovania, až po piaty diel, ktorý dokázal zarobiť len zlomok toho, čo zarobil Rocky IV.

Neúspech piateho dielu bol pravdepodobne dôvodom, prečo bol taký malý záujem o vznik šiesteho Rocky Balboa. Tvrdohlavosť sa Sylvesterovi Stallonemu vyplatila a svoj záverečný film si vydobyl. A urobil dobre, aj keď je Rocky Balboa pravdepodobne najpodceňovanejší zo série. Jednoducho Rocky musel nejako ukončiť svoju celoživotnú púť s hrdosťou zápasníka. Film sa dočkal lepšieho hodnotenia od kritikov ako predchádzajúci Rocky V.

S Rockym sme sa mohli stretnúť o niekoľko rokov neskôr v spinoffe Creed, v ktorom hviezdi Michael B. Jordan. Zatiaľ je nejasné, či uvidíme Creed III, no Sylvester Stallone sa vyjadril, že s hraním Rockyho už skončil.

Zdroj: imdb.com

O Kristína Kittnerová

Som študentka masmediálnej komunikácie. Obľubujem sledovanie najmä juhokórejských seriálov a filmov, no nepohrdnem ani dobrým anime. Ak si mám vybrať jeden žáner, vyberiem si komédiu. Je fajn pozerať film a zároveň posilňovať brušné svalstvo.

Neprehliadni

Creed 2

Creed 2 sa predstavuje v novom traileri!

Včera sme vám na našej facebook fanpage predstavili oficiálny plagát k filmu Creed 2, ktorý …

Creed II

Creed ll – nový trailer plný tvrdých úderov

Spoločnosti MGM a Warner Bros práve predstavili trailer k očakávanej novinke Creed ll. Prvý diel …