Domov / Streamovacie služby / Netflix / Spoiler Billboard #StayTheFuckHome
Zdroj: wersm.com

Spoiler Billboard #StayTheFuckHome

Nie, Netflix nespoiluje svoje vlastné show. Ak ste niekde videli online obrázky billboardov, ktoré spoilujú posledné sezóny Stranger Things alebo Love Is Blind, tak tie reklamy nie sú skutočné. Hoci spojlery sú. V momentálnej situácií by to ale nebol zlý nápad.

Zdroj: theworldnews.co

Tejto falošné kampane s názvom #StayTheFuckHome sú nápadom Seiny Kongruangkitovej a Matithorna Prachuabmoh Chaimoungkalo,  z Miami Ad School Europe v nemeckom Hamburgu. Zistili, že najlepším spôsobom, ako zastaviť prenos koronavírusu, je zostať doma a aký je lepší spôsob, ako prinútiť ľudí aby to urobili,  ako to, že by si vyspoilovali váš obľúbený seriál z Netflixu?

Všetko sa to začalo, keď sa  Kongruangkit a Prachuabmoh Chaimoungkalo minulý týždeň vrátili z Thajska a všimli si, že vláda efektívne neinformovala o nebezpečenstve pandémie verejnosť. „Rozhodli sme sa pomôcť tým, že budeme robiť to, čo vieme najlepšie, vymyslieť kreatívne nápady,“ hovorí Prachuabmoh Chaimoungkalo.

Zdroj: twitter.com

Sociálne izolovanie pomáha drasticky znížiť šírenie COVID-19. To je dôvod, prečo #StayTheFuckHome je vec. Ale niektorí ľudia si myslia, že je v poriadku ísť von a zabávať sa.

„Ľudia sa snažia vyhnúť spoilerom svojej obľúbenou šou. Odrádzame ľudí od toho, aby chodili von, umiestnením billboardov plných spojlerov na Netflix Originals do najviac zhromažďovacích priestorov. Potom varujeme ľudí pred spojlermi na vlakových a autobusových staniciach, aby pred nástupom premýšľali dvakrát, že či to určite chcú.“

O Marcela Kuciaková

Som študentkou masmediálnej komunikácie. Mám rada filmy a aj seriály (tie niekdy viacej) a žánrovo horory, fantasy, komédie a anime. Ale nebránim sa aj iným žánrom.

Neprehliadni

Čo prinesie Netflix v júni?

Populárna služba Netflix už budúci mesiac prinesie staršie filmy či seriály, ale môžeme sa tešiť …

Cursed: Keď sa stretne Hra o tróny s Hrami o život

Ak patríme medzi nadšencov dobrého fantazy, nový seriál z dielne Netflix – Cursed – vás určite nadchne. …