Domov / Nezaradené / Pripravuje sa filmové Na vlásku
Zdroj: disneyplus.com

Pripravuje sa filmové Na vlásku

Keďže spoločnosť Disney za posledných 5 rokov zarobila množstvo peňazí prerábkou svojich animovaných rozprávok do filmovej podoby, nie je žiadnym prekvapením, že začali kolovať chýry o filmovej verzii Na vlásku (Tangled, 2010).

Podľa dostupných informácií, Ashleigh Powell (Luskáčik a štyri ríše) už pripravuje scenár tohto filmu a produkovať ho budú Michael De Luca (Moneyball, Kapitán Phillips) z de Luca Productions a Kristin Burr (Christopher Robin) z Burr! Production, ktoré tiež produkuje Cruellu. Súčasťou filmového štábu sú aj Zoe Kent, ktorá pracuje na filmovej adaptácii Lilo a Stitch a Jessica Virtue (Mulan 2020). Na výrobu bude dohliadať Lucy Kitada (Eleanor & Park). Režisér tejto snímky ešte nie je známy.

Zdroj: imdb.com

Na vlásku bolo veľkým hitom pozitívne hodnoteným publikom a kritikmi. Premiéru malo v roku 2010 a celosvetovo film zarobil vyše 590 miliónov dolárov. Vďaka tomu sa stal najúspešnejším animovaným celovečerným filmom Disney spoločnosti (predtým sa to podarilo iba Leviemu kráľovi v roku 1994). V hlavných úlohách sme počuli Mandy Moore, Zacharyho Leviho a Donna Murphyho.

Avšak je otázne, či táto vlna popularity Disney remakeov bude aj v čase premiéry filmu Na vlásku. Najbližšie sa dočkáme už spomínanej Mulan (v marci tohto roka) a v štúdiách sa pripravujú nové verzie Malej morskej víly, Snehulienky a sedem trpaslíkov, Meč v kameni, Lilo & Stitch či Bambi. Zatiaľ to vyzerá tak, že fanúšikovia klasických disnoviek sú spokojní s ich novými podobami. Nám už nezostáva nič iné, iba čakať na jej premiéru.

O Lucia Furtáková

Som študentka masmediálnej komunikácie, ktorá miluje filmy a seriály. Nemám žiadny špecificky obľúbený žáner, ale nemám rada horory. :D

Neprehliadni

Artemis Fowl bude mať premiéru na streame Disney+

Keďže sa najväčšie filmy v tohto roku sa posúvajú na nové dátumy vydania, sa veľa …

Free Guy uvidíme až v decembri tohto roku

Akčná komédia vo forme videohry, Free Guy, v ktorej hrá známy herec Ryan Reynolds oznámila, …