Domov / Novinky / Použije Marvel scenár Jamesa Gunna pre Strážcov Galaxie 3?
Strážcovia Galaxie 3

Použije Marvel scenár Jamesa Gunna pre Strážcov Galaxie 3?

Po tom, čo spoločnosť Marvel Studios prepustila Jamesa Gunna z pozície režiséra nadchádzajúcich Strážcov Galaxie 3, je čoraz pravdepodobnejšie, že tohto filmu v roku 2020 ani nedočkáme.

James Gunn bol prepustený po tom, čo jeho neprajníci zdieľali niekoľko rokov staré tweety, v ktorých žartoval o pedofílii či znásilnení. Prepustenie režiséra vyvolalo vlnu pobúrenia medzi fanúšikmi, ktorí rozbehli petíciu. Tá ma dnes viac ako 370 000 podpisov. Jamesa Gunna bránia aj herci a tvrdia, že tieto tweety sú ďalekou minulosťou, a štúdio by ich nemalo brať do úvahy.

Christopher Marc, spoluzakladateľ a šéfredaktor spoločnosti Omega Underground zdieľal na svojom twitteri najnovšie správy, v ktorých zdôrazňuje, že Marvel Studios pravdepodobne nepoužije ani len scenár od Jamesa Gunna. Ako Marc ďalej poznamenal, tento krok bol naozaj nečakaný a v prípade, že to tak naozaj bude, celá výroba Strážcov Galaxie 3 sa ešte viac oddiali.

Strážcovia Galaxie 3

Celá situácia spôsobuje pre Marvel množstvo problémov. Jedným z nich je aj fakt, že James Gunn a jeho Strážcovia Galaxie 3 údajne chystali pôdu pre obdobie ďalších 10-20 rokov Marvel Univerza. Oneskorenie produkcie bude znamenať, že všetky plány spoločnosti po fáze 3 budú musieť byť opätovne posúdené.

Ďalším problémom pre štúdio sú herci, ktorí neoblomne stoja za svojim režisérom. Najmä Dave Bautista hrozí, že ak sa James Gunn nevráti, tak so štúdiom rozviaže kontrakt.

Napriek tomu všetkému sa zdá, že štúdio Disney, ktoré spoločne s Marvelom pripravuje Strážcov Galaxie, je rozhodnuté prerušiť akékoľvek kontakty s Gunnom.

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.

Neprehliadni

Strážcovia Galaxie

Štúdio Marvel odložilo prípravu Strážcov Galaxie 3 na neurčito!

Spoločnosť Marvel Studios oficiálne odložila prípravy na druhé pokračovanie filmu Strážcovia Galaxie na neurčito. Isté …

Bloodborne

James Gunn pracuje na horore, ktorého sa dočkáme už v novembri. Bude to Bloodborne?

Počas Comic Conu v San Franciscu sme vám priniesli článok o tom, že James Gunn …