streda , júl 24 2019
Domov / Novinky / Pátranie – nový trailer k fascinujúcemu a strhujúcemu thrilleru o virtuálnom svete

Pátranie – nový trailer k fascinujúcemu a strhujúcemu thrilleru o virtuálnom svete

Film Pátranie, ktorý mnohí kritici označujú za jeden z najoriginálnejších thrillerov posledných rokov, zobrazuje odlišnosť správania sa vo virtuálnom svete voči tomu skutočnému. Táto jedinečná a dychberúca snímka rozpráva príbeh zúfalého Davida, ktorému jedného dňa zmizne jeho milovaná dcéra a rozhodne sa ju vypátrať na vlastnú päsť. Hľadá všetky spôsoby ako svoju dcéru nájsť a preto nazrie aj do jej notebooku. Tam ho však čaká hneď niekoľko prekvapení, a začína sa pýtať sám seba, či svoje dieťa naozaj pozná tak dobre, ako si doteraz myslel. Tento strhujúci thriller dorazí do našich kín dorazí už 13. septembra.

Vo filme Pátranie (orig. Searching) režisér Aneesh Chaganty naplno využíva formu rozprávania cez obrazovky notebookov, smartfónov a televízie. Práve kvôli tomuto novodobému prejavu sa jeho film stal hitom tohtoročného festivalu Sundance, kde ho kritici označili za prvotriedny thriller dokonale vystihujúci súčasnú dobu.

Zúfalého otca Davida v Pátraní hrá americký herec John Cho (Star Trek, Zahúlime, uvidíme). Ako detektívka na čele pátrania po jeho dcére mu sekunduje Debra Messing (Will & Grace). Film je režiiným debutom talentovaného režiséra Aneesha Chagantyho, ktorého si filmový svet všimol vďaka jeho krátkemu filmu SEEDS nakrútenom technológiou Google Glass. Producentom filmu je ruský filmár Timur Bekmambetov (Wanted, Denná hliadka).

Film Pátranie naplátna kín prinesie spoločnosť Itafilm

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.