Domov / Novinky / Nový Batman – čo všetko vieme?
Zdroj: reddit.com

Nový Batman – čo všetko vieme?

DC komiksový Temný rytier má dlhú a úspešnú históriu vo filmovej a televíznej produkcii a teraz sa opäť vracia na strieborné plátna v nadchádzajúcom sólovom filme The Batman, ktorý napísal a režíroval Matt Reeves (Úsvit planéty opíc). Tento projekt postupoval pomaly, ale červené svetielko na kamerách svieti a dokonca už poznáme aj Batmanov nový vzhľad.

Zdroj: hypebeast.com

Trailer

Trailer k tomuto filmu ešte nie je zverejnený, avšak Matt Reeves nám ponúkol prvý náhľad na Pattinsona ako Batmana v krátkom videu.

Herecké obsadenie

Štúdio Warner Bros. Pictures zverejnilo v januári tohto roku zoznam hercov, ktorí si zahrajú známe aj menej známe postavy Gothemu.

Ako pôvodne uviedol The Wrap, Andy Serkis si zahrá postavu Alfreda Pennywortha, sluhu a dôverníka Bruca Wayna. Aj keď je Serkis známejší skôr prácou „motion-capture“ – vrátane nezabudnuteľného zobrazenia Caesara v trilógií Planéta opíc či Gluma z Pána prsteňov a Hobbita – v posledných rokoch si zahral aj niekoľko postáv „on-camera“, čiže priamo na kameru, vrátane nezabudnuteľnej úlohy v Black Pantherovi. Reeves dokonca režíroval Serkisa v posledných dvoch filmoch Planéty opíc.

Zdroj: imdb.com
Zdroj: wikipedia.com

V septembri 2019 portál Variety naznačoval, že si herec Jonah Hill zahrá „tajnú úlohu“ v Batmanovi, avšak mesiac na to od projektu odstúpil. Reeves nakoniec našiel jeho náhradníka – Colina Farrella (Total Recall, Fantastické zvery a ich výskyt, Zimný príbeh, Dumbo) s potvrdením, že bude hrať postavu Oswalda Cobblepota a.k.a. The Penguin.

K Farrellovi sa v úlohe záporáka pripojí Paul Dano (Little Miss Sunshine, Will Will Blood a Escape at Dannemora), ktorý zobrazí Edwarda Nashtona, známeho ako Riddler.

V októbri 2019 bola herečka Zoë Kravitz (X-Man: Prvá trieda, Fantastické zvieratá: Grindelwaldové zločiny, Big Little Lies) obsadená ako Selina Kyle. Fanúšikovia Temného rytiera vedia, že Selina je civilné alter ego Catwoman, notoricky známej zlodejky v Gotheme, ktorá bola v priebehu rokov nepriateľom, spojencom aj romantickou partnerkou Batmana.

Zdroj: elle.com

Pattinsonov Batman bude mať tiež kľúčového spojenca v boji proti zločinu. Herec Jeffrey Wright (Westworld) bude hrať  poručíka Jamesa Gordona z policajného oddelenia Gothamu. Wright preberá rolu od J. K. Simmonsa, ktorý hral Gordona v Justice League.

K vyššie uvedenému ansámblu hercov sa pripoja Peter Sarsgaard ako okresný prokurátor Gil Colson, John Turturro ako šéf podsvetia Carmine Flacone a herečka Jayme Lawsonová ako kandidátka na starostku mesta, Bella Reál.

Pattinson ako Batman

Po viac ako ročnom obsadzovaní hlavnej postavy Bruca Wayna/Batmana, Deadline v máji 2019 oznámil, že hviezda Twilight ságy Robert Pattinson, má záujem o túto postavu. Dohoda s Pattinsonom údajne zahŕňa trilógiu filmov s ním ako Batmanom.

Zdroj: wnpr.org

Natáčanie

Predprodukčné obdobie bolo dlhé a turbulentné, avšak natáčanie sa oficiálne začalo 27. januára 2020. Režisér filmu Matt Reeves to oznámil celému svetu zverejnením fotografie na svojom Twitteri.

Zdroj: twitter.com

Dej

Zatiaľ nie je známe, čo presne sa bude diať vo filme The Batman, avšak predpokladá sa, že primárny dej bude vychádzať z vesmíru DC komiksov. Reeves opísal príbeh, ako inšpirovaný „filmom noir“ s Batmanom, ktorý „skúma konkrétny prípad, ktorý nás zavedie do sveta Gothamu“. Reeves sa v januári vyjadril pre The Hollywood Reporter:

„Je to viac Batman v jeho detektívnom režime, než ako sme ho videli v predchádzajúcich filmoch. Komiksy sú už pasé. Mal by byť najväčším detektívom na svete a pritom to nie vždy bolo súčasťou filmov. Bol by som rád, keby sme sa v našom filme zamerali na tú púť sledovania zločincov a indícií a snažili sa vyriešiť zločin.“

Dátum

Očakávaný dátum premiéry filmu The Batman štúdio Warner Bros. Pictures stanovilo na 25. jún 2021.

O Lucia Furtáková

Som študentka masmediálnej komunikácie, ktorá miluje filmy a seriály. Nemám žiadny špecificky obľúbený žáner, ale nemám rada horory. :D

Neprehliadni

Zachary Levi, predstaviteľ Shazama! zverejnil správu o pokračovaní

Minulý rok o takomto čase bol divákom predstavený superhrdina, ktorý milovníci hardcore komiksov milovali roky …

Extraction (2020) – trailer

Bol zverejnený nový trailer na pripravovaný film od streamovacej služby Netflix, Extraction. Ide o americký …