Domov / Novinky / Nové dátumy premiér pre Black Widow, Shang-Chi a mnohé iné
Zdroj: imdb.com

Nové dátumy premiér pre Black Widow, Shang-Chi a mnohé iné

Nie je žiadnou novinkou, že COVID-19 narobil v kalendári každého filmového fanúšika poriadnu smršť. Filmy, ktoré sme mali v pláne si pozrieť, boli posunuté o niekoľko mesiacov neskôr, či dokonca rok. Poznáme nové dátumy premiér viacerých nadchádzajúcich titulov.

Zdroj: imdb.com

Disney oficiálne vydalo nové dátumy pre plánované filmy. Ako prvá, Mulan, ktorá mala mať svoju premiéru 27. marca sa presúva na 24. júl a za ňou nasleduje Black Widow. Tá bola pôvodne naplánovaná na 1. máj, najbližšie ju však uvidíme až 6. novembra. Vzhľadom na to, že Mulan bola odložená na júl, posunul sa aj dátum vydania filmu Expedícia: Džungľa. Pôvodne mal vyjsť v júli tohto roku, ale to miesto teraz dostala Mulan. Dwayne Johnsona a Emily Blunt v džungli uvidíme na plátne až 30. júla 2021, teda o rok neskôr.

Zdroj: heyuguys.com

Internetom kolovali isté špekulácie ohľadom vyššie uvedených filmov a ich premiére na novej streamovacej službe Disney+ (ponúka bezplatnú 7-dňovú verziu). K tomu však nepríde, budeme si ich môcť pozrieť až na plátne v stanovených dátumoch. To sa netýka filmového spracovania Artemis Fowl, podľa rovnomennej knihy, ktorý bude prístupný práve na Disney+.

Aj Marvel posúva dátumy premiér!

Vráťme sa ale späť k Black Widow. Dátum 6. novembra 2020 môže znieť fanúšikom MCU povedome. Je to preto, že v ten dátum mala byť premiéra filmu The Eternals. Z dôvodu premiéry Black Widow, ktorá teraz dostala priestor na svoj príbeh, uvidíme The Eternals12. februára 2021. Rovnako aj Shang-Chi a Legenda desiatich prsteňov zavíta do kín v roku 2021, konkrétne 7. mája. Doctor Strange in the Multiverse of Madness sa posúva na 5. november 2021. Thor: Love and Thunder sa tým pádom posúva na 18. február 2022. Nezmenený zostáva dátum 8. máj 2022 pre Black Panther 2 a aj Captain Marvel 2 by mal vyjsť 8. júla 2022.

Za zmienku stojí aj Free Guy s Ryanom Reynoldsom, ktorý sa z 3. júla presúva na 11. december. The French Dispatch režiséra Wes Andersona sa posúva z 24. júla na 16. október. Nový dátum premiéry dostal aj Indiana Jones 5, ktorý sa tak presúva z 9. júla 2021 na 29. júl 2022. The Personal History of David Copperfield, Antlers, Woman in the WindowThe New Mutants zatiaľ nové dátumy nedostali.

O Kristína Kittnerová

Som študentka masmediálnej komunikácie. Obľubujem sledovanie najmä juhokórejských seriálov a filmov, no nepohrdnem ani dobrým anime. Ak si mám vybrať jeden žáner, vyberiem si komédiu. Je fajn pozerať film a zároveň posilňovať brušné svalstvo.

Neprehliadni

Pripravuje sa projekt „Nova“

Napriek tomu, že len pred rokom predstavilo štúdio Marvel svoju doteraz najväčšiu fázu, nezaspali na …

Shang-Chi a legenda desiatich prsteňov – informácie o deji

Spoločnosť Marvel bola nútená presunúť svoje plánované premiéry: Black Widow sa posunula na 6. november …