Domov / Novinky / Môžme sa tešiť na Všetko najhoršie 2?
Všetko najhoršie

Môžme sa tešiť na Všetko najhoršie 2?

V minulom roku si fanúšikovia hororov mohli  vychutnať veľa filmov tohto žánru, jedným z nich je hororová komédia Všetko najhoršie (Happy Death Day), ktorý pochádza z dielne štúdia Blumhouse productions. Režíroval ho známy režisér hororových filmov a to Christopher Landon. Pod jeho réžiou vznikla napríklad aj známa séria filmov Paranormal Activity.

Príbeh filmu sa odohrával v typickom americkom vysokoškolskom prostredí. Hlavná hrdinka Tree má však jeden veľký problém. Uviazla v časovej slučke a to v deň svojich narodenín. Najhoršie na tom celom je fakt, že tento deň končí vždy jej vraždou. Veľmi rýchlo si uvedomí, že táto nočná mora neskončí pokiaľ nezistí identitu svojho vraha, ktorý sa skrýva pod maskou. Avšak má jednu veľkú výhodu, kedže sa jej každý deň opakuje, vie čo ju čaká, a dokáže sa na to pripraviť. Nájsť vraha nebude jednoduché, pretože kvôli svojej povahe má veľa nepriateľov a hlavne nevie, či ďalšiu smrť vôbec prežije.

Film mal viac-menej pozitívne ohlasy. Diváci sa na ČSFD o filme vyjadrili napríklad aj takto:

Americký film „Všechno nejhorší“ je mainstreamový horor, ale v tomhle smyslu to myslím v dobrém. Je to určeno širšímu publiku, protože to není extra nechutné, ale má to příběh, který zaujme. Navíc jsou postavy celkem fajn a vy se s nimi dokážete vhodně ztotožnit. Navíc je zde finále, které rozhodně stojí za to a s tím, co měli tvůrci v rukou, dokázali udělat skutečně dobrou věc.

– používateľ s nickom Kaylin –

Časové slučky mám veľmi rád, a treba uznať, že v tomto prípade ide aj o slušnú zábavu, kde sa hlavná hrdinka snaží prísť na identitu tajomného vraha. Páčilo sa mi aj konečné rozuzlenie, ktoré bolo celkom nečakané a slušne premyslené. Vidno, že sa so scenárom niekto pekne vyhral. Len škoda, že to bolo bez gore a iba s minimom napätia, hodne by sa sem hodilo. Suma sumárum vidím to na príjemne strávený čas a fajnový relax.

– používateľ s nickom Misterz –

Rozpočet na tvorbu bol len 4,8 milióna dolárov, no aj napriek tomu celosvetovo zarobil takmer 23 miliónov dolárov. A preto sa zrejme štúdio Blumhouse productions rozhodlo pre pokračovanie. Hoci pokračovanie oficiálne zverejnené nebolo, ľudia zo spoločnosti Geek Vibes Nation to nedávno oznámili prostredníctvom príspevku na svojom Twitteri. Príprava pokračovania filmu sa vraj začne 12. mája v New Orleans.

Ale pokiaľ pokračovanie nie je zverejnené oficiálne štúdiom, dá sa táto informácia považovať za fámu. Avšak hviezda filmu Jessica Rothe potvrdila, že plány na druhú časť diskutovala s režisérom. A to je dosť na to, aby táto fáma mohla byť pravdivá. Herečka v rozhovore s Collider uviedla:

Pokračovanie bude nadväzovať na prvú časť, v ktorom budú vysvetlené veci, na ktoré ste v prvej časti nedostali odpoveď. Dej sa bude odohrávať od miesta kde v prvom dieli skončil.

Viac detailov zatiaľ nepoznáme. Dá sa len predpokladať, že ak sa začne natáčať v máji, film by sme si mohli v kinách pozrieť už koncom roka 2019.

Všetko najhoršie

O Peťa Stupková