Domov / Nezaradené / Kto nebol súčasťou In Memoriam?
Zdroj: twitter.com

Kto nebol súčasťou In Memoriam?

Tohtoročné odovzdávanie cien Akadémie máme za sebou. Popri rôznych oceneniach, akceptačných prejavoch a hudobných vystúpeniach, bola jedna časť večera venovaná v In Memoriam tým, ktorých hollywoodsky svet stratil v roku 2019. Bohužiaľ, tohtoročná spomienka priniesla množstvo kritiky zo strany fanúšikov, pretože organizátori zabudli zahrnúť niekoľko významných osobností, vrátane Luka Perryho, Camerona Boyca, Sida Haiga, Jan-Michaela Vincenta, Tima Conwaya či Michaela J. Pollarda.

Od skončenia Oscarov mnoho fanúšikov vyjadrilo svoj hnev a frustráciu na sociálnych sieťach spolu s podporov pre vynechaných umelcov. Najväčší rozruch nastal pri hercovi Lukovi Perrym. Mnoho ľudí tvrdí, že nemal byť súčasťou In Memoriam, pretože nebol oscarový herec. Na druhej strane, herec hral v Tarantinovom filme Once Upon a Time in Hollywood, ktorý mal 10 nominácií a Brad Pitt za tento film získal Oscara v kategórii „Najlepší herec vo vedľajšej úlohe“.

Zdroj: twitter.com

Okrem Luka Perryho, si fanúšikovia všimli aj neprítomnosť mladého herca Camerona Boyca, ktorý zomrel ako 20-ročný, známeho z Disney produkcie, ale tiež hral s Adamom Sandlerom vo filmoch Grown Ups či v thrilleri Eagle Eye so Shia LaBeofom.

Zdroj: twitter.com
Zdroj: twitter.com

Ďalšiu významnú absenciu predstavovala aj hororová legenda Sid Haig, ktorý za svoju 40-ročnú kariéru natočil viac ako 140 snímok.

Zdroj: twitter.com

Samozrejme, nemôžeme očakávať, že si budú pripomínať každú jednu smrť v priebehu roka. Avšak možno by si mohli v budúcnosti viac premyslieť, koho vynechajú aj to, akú lavínu to spustí.

Video s In Memoriam si môžete pozrieť tu.

O Lucia Furtáková

Som študentka masmediálnej komunikácie, ktorá miluje filmy a seriály. Nemám žiadny špecificky obľúbený žáner, ale nemám rada horory. :D

Neprehliadni

Tip na film: Parazit (2019)

Oscarový film, čierna komédia či ďalšie výnimočné dielo od kórejského režiséra Bong Joon Ha, takto …

Noc Oscarov 2020 – minúta po minúte

Tohtoročné odovzdávanie 92. ročníka Cien Akadémie je rovnako ako minulý rok bez hlavného moderátora. Galavečer …