Domov / Kinopremiéry / Kinopremiéry na tento týždeň

Kinopremiéry na tento týždeň

Druhý februárový týždeň prinesie 6 nových kinopremiér.

1917

Oscarový režisér Sam Mendes natočil jedinečný epický príbeh z prvej svetovej vojny. Na sklonku jedného z najväčších vojenských konfliktov všetkých čias, dostali dvaja mladí britskí vojaci Schofiel a Blake na prvý pohľad nemožnú úlohu. Musia preniknúť hlboko do nepriateľského územia a doručiť veliteľovi vyslanej jednotky dôležitú správu. Správu, ktorá môže zachrániť život 1 600 spolubojovníkov – vrátane Blakevho brata.

Herecké obsadenie: George Mackay, Dean-Charles Chapman, Colin Firth, Mark Strong, Benedict Cumberbatch, Richard Madden.

Judy

Renée Zellweger v úlohe jednej z najväčších hollywoodskych legiend všetkých čias.

Judy Garland je fenomenálna speváčka a úspešná herečka, ktorá sa už od útleho veku stáva miláčikom celej Ameriky. Jej talent si podmaňuje milióny divákov na celom svete. Jej kariéra je doslova splneným snom. Ale všetko má svoju cenu. Úspech a sláva si vyberajú vysokú daň. Jej život sprevádza pocit osamelosti, jej démonom je alkohol a závislosť na liekoch. Nájde v sebe silu pokračovať?

Herecké obsadenie: Renée Zellweger, Finn Wittrick, Rufus Sewell, Michael Gambon.

Máriin raj

Fínsko, dvadsiate roky. Charizmatická kazateľka Maria Åkerblom vedie svojich oddaných stúpencov do Helsínk. Je medzi nimi aj mladá obdivovateľka Salome. Keď sa Salome spriatelí s miestnym dievčaťom Malin, jej pohľad na svet sa mení a ona sa zmieta medzi prísľubom novoobjavenej slobody a Máriinou zničujúcou láskou.

Herecké obsadenie: Pihla Viitala, Tommi Korpela, Saga Sarkola, Satu Tuuli Karhu.

Zažiť to znovu

Akú dobu by ste chceli zažiť, ak by ste mali túto možnosť? Pred touto otázkou stojí Viktor, keď od svojho syna dostane darčekovú poukážku agentúry Time Travelers. Tá dokáže pomocou filmových kulís a hercov zinscenovať akúkoľvek epochu a sprostredkovať svojim klientom stretnutie so slávnymi osobnosťami dejín podľa ich želania. Zatiaľ čo sa chcú iní zákazníci pozrieť na dvor Ľudovíta XIV., či večerať s Hitlerom, Viktor sa túži vrátiť do nespútaných sedemdesiatych rokov a ešte raz prežiť rande so svojou ženou – obdobie, keď v ňom dokázala vidieť viac ako len nudného páprdu v pruhovanom pyžame. Poučná a zábavná love story rozpráva o tom, čo by sa mohlo stať, keby sme mohli zopakovať tie najkrajšie okamihy. Je to potrebné k tomu, aby sme sa opäť zamilovali?

Herecké obsadenie: Daniel Auteuil, Guillaume Canet, Doria Tillier, Fanny Ardant.

Dokonalý pacient

Dokonalý pacient je podmanivý príbeh o najväčšom právnom škandále vo švédskej histórii. Príbeh reportéra, ktorý spochybnil celý právny systém. Hannes Råstam sa venoval dokazovaniu nevinnosti Thomasa Quicka, popritom však odhalil právny chaos, ktorý Quicka odsúdil na život v psychiatrickom väzení. Nikto sa však nezaujímal o oslobodenie a prepustenie najhoršieho sériového vraha vo Švédsku, kanibala a znásilňovateľa, ktorý bol odsúdený za osem vrážd a priznal sa k ďalším dvadsiatim piatim. Tento príbeh je pre diváka ako skladačka, ktorú si zloží po tom, ako kúsok po kúsku odhaľuje neuveriteľný prípad Thomas Quicka.

Herecké obsadenie: Jonas Karlsson, David Dencik, Alba August, Magnus Roosmann

Chlap na striedačku

Pätnásť rokov vydatá Zuzana jedného dňa zistí, že jej manžel Jiří má už dlhšiu dobu pomer s inou ženou. Zuzana neváha, rozhodne sa svoju sokyňu Lenku navštíviť a dať jej netradičný návrh. Jej plán je priam škandalózny. Navrhne jej, aby si starostlivosť o Jirku rozdelili a urobili tak z neho chlapa na striedačku. Lenka po prvotnom šoku súhlasí a obe ženy predstavia tento nový spôsob života Jirkovi. Teda skôr ho postavia pred hotovú vec. Čo sa zdá všetkým zo začiatku ako perfektný plán, kedy je Jirka jeden týždeň s manželkou, druhý týždeň s milenkou, sa nakoniec môže stať pre všetkých nočnou morou.

Herecké obsadenie: Jiří Langmajer, Ivana Chýlková, Iva Janžurová, Lucie Žáčková.

Našu recenziu k filmu si môžete prečítať tu.

O Lucia Furtáková

Som študentka masmediálnej komunikácie, ktorá miluje filmy a seriály. Nemám žiadny špecificky obľúbený žáner, ale nemám rada horory. :D

Neprehliadni

Extraction (2020) – trailer

Bol zverejnený nový trailer na pripravovaný film od streamovacej služby Netflix, Extraction. Ide o americký …

Artemis Fowl bude mať premiéru na streame Disney+

Keďže sa najväčšie filmy v tohto roku sa posúvajú na nové dátumy vydania, sa veľa …