Domov / Novinky / Jurský Svet: Zánik ríše už zarobil cez 150 miliónov dolárov
Jurský Svet: Zánik ríše

Jurský Svet: Zánik ríše už zarobil cez 150 miliónov dolárov

Najčerstvejšia novinka, ktorá prichádza do našich kín – Jurský Svet: Zánik ríše, ešte ani poriadne neodštartoval a už vo svete zarobil viac ako 150 miliónov dolárov. Navyše treba spomenúť, že film ešte nemal premiéru v Severnej Amerike. Tam sa ho fanúšikovia dočkajú až v piatok 22. júna. Pokračovanie Jurského Sveta odštartovalo v španielskom Madride, v domovine režiséra J. A. Bayonu, a v ďalších európskych mestách práve dnes. Pokračovanie zo sveta dinosaurov má naozaj pekný štart, no aby dosiahlo aspoň porovnateľné výsledky so svojim predchodcom, čaká túto novinku ešte poriadne dlhá a náročná cesta. Len spomenieme, že Jurský Svet 1 sa tešil z celosvetového zárobku 1,67 miliardy dolárov.

Ako informujú niektoré svetové médiá, Jurský Svet: Zánik ríše vďačí za tento zárobok 48 krajinám, v ktorých sa už premieta. Patria tú štáty ako Veľká Británia, Nemecko, Francúzsko, Španielsko, Rusko, Hong Kong, Južná Kórea a mnohé ďalšie (samozrejme nechýba ani Slovensko).

To, kam sa zárobok posunie o pár dní uvidíme, pretože na premiéru netrpezlivo čaká Čína, Austrália, Brazília, Argentína a samozrejme aj Severná Amerika. Japonci si budú musieť počkať o čosi viac, pretože u nich je premiéra naplánovaná až na 13. júl.

Rozpočet Jurského Sveta 2 sa vyšplhal na 170 miliónov dolárov, no už teraz môžeme konštatovať, že štúdio Universal odviedlo dobrú prácu a investícia sa im vyplatila. Niektoré štatistiky predpokladajú, že otvárací víkend v Severnej Amerike prinesie na ich konto ďalších 140-150 miliónov dolárov.

Pred štyrmi rokmi nás dinosaury porazili. Teda na Isla Nubar, exotickom ostrove, kde prosperoval unikátny zábavný park Jurský svet, až dovtedy kým sa samotným exponátom nepodarilo utiecť. Vo finále jedného z najúspešnejších filmov všetkých čias opustili ostrov poslední ľudia a nechali ostrov napospas prehistorickým tvorom.

Tentoraz sa musia vrátiť späť, pretože na ostrove sa prebudila sopka a dinosaurom už po druhý krát v dejinách hrozí vyhynutie. Claire (Bryce Dallas Howard) sa z ustráchanej manažérky parku premenila v aktivistku, ktorá chce dinosaury za každú cenu zachrániť. Owena (Chris Pratt), na ostrov ženie túžba nájsť a zachrániť Blue, inteligentného jaštera, ktorého dokázal vychovať a čiastočne aj vycvičiť, a po ktorom sa po zániku parku zľahla zem. Na Isla Nubar im však nehrozí len zožranie, ušliapanie alebo spálenie vytekajúcou lávou. Hneď po príjazde sa stanú očitými svedkami a nedobrovoľnými aktérmi falošnej hry, ktorá v konečnom dôsledku môže zmeniť život na celej planéte a vrátiť ho o pár miliónov rokov späť.

Vo filme Jurský svet: Zánik ríše sa vracia tím, ktorý vytvoril famózny prvý diel, len režisér Colin Trevorrow posunul režijné opraty J. A. Bayonovi a spolu so Stevenom Spielbergom sa ujal role producenta. Ako spojenie so ságou Jurského parku potom pôsobí aj návrat Jeffa Goldbluma v úlohe vedca Iana Malcolma.

Jurský svet: Zánik ríše bude výnimočný aj tým, že sa v ňom objaví viac jašterov ako v prvej časti alebo v akomkoľvek diele Jurského sveta. „Diváci sa samozrejme môžu tešiťna svojich obľúbených hrdinov – T-Rexa, Brachiosaura alebo Velociraptorov, ale tiež sa tu objavia druhy, ktoré ste ešte nikdy nemali možnosť vidieť. „Určite stojí za to prísť sa na nich do kina pozrieť,“ sľubuje režisér Bayona.

Nechajme sa teda prekvapiť, kam sa v rebríčku Chris Pratt s touto novinkou vyšplhá. My si film rozhodne nenecháme ujsť. A čo vy?

Jurský Svet: Zánik Ríše

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.

Neprehliadni

The Wrong Missy (2020) – trailer

David Spade (Hotel Transylvánia 2, Hotel Transylvánia 3: Letná dovolenka, Keď si Chuck bral Larryho) …

Tip na film: Grandhotel Budapešť (2014)

Grandhotel Budapešť je komediálna dráma napísaná a režírovaná Wesom Andersonom (Psí ostrov, The French Dispatch, …