Domov / Streamovacie služby / HBO / Jún na HBO GO: Bohemian Rhapsody, Veľké malé klamstvá II, Príbeh služobníčky III, i Siréna
Bohemian Rhapsody

Jún na HBO GO: Bohemian Rhapsody, Veľké malé klamstvá II, Príbeh služobníčky III, i Siréna

Prinášame vám sumár horúcich noviniek, ktoré pribudnú v júni na streamovacej platforme HBO GO. Nebudú chýbať filmové a seriálové hity, ako napríklad tretia séria seriálu Príbeh služobníčky, či oscarový kasový trhák Bohemian Rhapsody.

Deadwood

(Sobota – 1. jún)

Deadwood

V celovečernej snímke Deadwood od režiséra Daniela Minahana a scénaristu Davida Milcha sa dočkáme pokračovania príbehu, ktorý odštartoval v kritikmi uznávanom a cenou Emmy ovenčenom rovnomennom seriáli z produkcie HBO. Nezabudnuteľné postavy v podaní pôvodného hereckého obsadenia sa po desiatich rokoch znovu stretnú, aby oslávili štátnu suverenitu Južnej Dakoty. Niekďajší rivalovia opäť zažehnú svoje spory, spojenectvá prechádzajú tvrdou skúškou a staré rany sú znovu otvorené, zatiaľ čo sa všetci snažia prispôsobiť nevyhnuteľným zmenám, ktoré so sebou priniesol čas a moderná doba.

Mr. Robot I.-III.

(Sobota – 1. jún – dostupná I. séria, 5. jún – dostupná II. séria, 8. jún – dostupná III. séria)

Mr. robot

seriál s hviezdnym Rami Malekom je ovenčený dvoma Zlatými glóbusmi a od 1. júna si ho môžete pozrieť aj na HBO GO. Príbeh sleduje psychicky labilného programátora Elliota (Rami Malek), ktorý trpí sociálnou fóbiou. Má pocit, že sa s okolitým svetom môže baviť iba tak, že hackuje ich prístroje. Keď práve nepracuje ako inžinier kybernetickej bezpečnosti, používa svoje schopnosti k ochrane svojich blízkych. Eliotov svet plný rozčarovania z modernej spoločnosti sa však náhle zmení, keď stretne Mr. Robota (Christian Slater) – záhadného vodcu tajnej hackerskej organizácie, ktorá chce zvrhnúť nadvládu jedného percenta najmocnejších ľudí sveta.

Legion I.-II.

(Sobota – 1. jún – dostupné obidve série)

Legion

Ako predlohy poslúžili tomuto veľmi dobre hodnotenému seriálu komiksy od Marvelu. Hlavný hrdina David Haller (Dan Stevens) trpí niekoľkými psychickými poruchami vrátane schizofrénie. Snaží sa zostať pri zmysloch, ale stráca sa v rutinných činnostiach a často upadá do stavu prázdnoty a beznádeje. Keď je rozhodnutý tento boj vzdať, stretne v psychiatrickej liečebni krásnu a očarujúcu Syd (Rachel Keller), po boku ktorej začije niečo, čo mu zmení život. Tretia séria o mutantovi menom David Haller je naplánovaná na koniec júna.

Doom Patrol

(Streda – 5. jún – dostupné všetky epizódy)

Doom Patrol

Už 5. júna dorazí na naše obrazovky 15-dielny seriál z univerza DC Comics s názvom Doom Patrol. Idealistický a šialený vedec so svojim tímom vydedencov, ktorí sú obdarení nadprirodzenými schopnosťami, prežívajú neskutočné dobrodružstvo: „Sme naozaj tou najlepšou voľbou na hon superzloducha? – Možno nie – ale čo ťa nezabije, to ťa posilní.“

Príbeh služobnice III.

(Štvrtok – 6. jún – každý štvrtok nová epizóda)

Príbeh služobnice

Od 6. júna sa môžu fanúšikovia tešiť na tretiu sériu, v ktorej sa dozvieme, či sa June podarí získať dostatočnú podporu na rozpútanie revolúcie.

Adaptácia klasického románu od Margaret Atwood rozpráva o živote vo fundamentalistickom štáte Gileád (donedávna známeho ako USA), ktorý bojuje s ekologickými katastrofami a stratou ľudskej plodnosti. Štát je ovládaný zvráteným režimom, ktorý militantne vyzýva po návrate k tradičným hodnotám. Vznikla teda spoločnosť, kde sa rodia deti len veľmi výnimočne, znásilňované Služobnice musia na pozdrav odpovedať vetou „Požehnaný buď plod“…

Bohemian Rhapsody

(Nedeľa – 9. jún)

Bohemian Rhapsody

Film Bohemian Rhapsody, ktorý získal 4 oscarov, je oslavou rockovej skupiny Queen, ich hudby a predovšetkým Freddieho Mercuryho, ktorý svojou tvorbou aj životom vzdoroval všetkým stereotypom, vďaka čomu sa stal jedným z najvýraznejších umelcov na svete. Snímka mapuje raketový štart nekonvenčnej skupiny prostredníctvom ich revolučného zvuku a ikonických piesní, ako sú „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ alebo aj „Bohemian Rhapsody“…

Veľké malé klamstvá /Big Little Lies II.

(Pondelok – 10. jún – každý pondelok nová epizóda)

Big little lies

seriál sa vracia na HBO svojou druhou sériou od 10.6. (nová časť vždy v pondelok aj na HBO GO). Na prvý pohľad sa v kalifornskom prímorskom mestečku Monterey nič nezmenilo: matky sú naďalej bezvýhradne milujúce, otcovia podporujúci, deti rozkošné a vily honosné. Po udalostiach na benefičnej akcii základnej školy však už nič nie je ako predtým. Mestečko sa spamätáva zo šoku a členky „montereyskej päťky“ – živelná Madeline, právnička Celeste, slobodná matka Jane, nekompromisná Renáta a jogínka Bonnie – sa spoločnými silami snažia dať svoje rozpadnuté životy opäť dohromady. Nová séria skúma zhubnosť klamstiev, odolnosť priateľstva, krehkosť manželstva aj problémy rodičovstva. Vzťahy sa budú rozpadať, dôvera vezme za svoje a objavia sa nové šrámy nielen na tele, ale aj na duši. A na návštevu dorazí aj Celestina svokra Mary Louise, ktorú hrá už trojoscarová Meryl Streep!

Krypton II.

(Štvrtok – 13. jún – každú sobotu nová epizóda)

Krypton

Populárny seriál Krypton dostal od tvorcov druhú sériu a tá sa objaví na našich obrazovkách od 13. júna. Druhá séria sa zameria na boj o Krypton, keď chce generál Dru-Zod svojou krutovládou ovládnuť celý vesmír, aby tak zaistil budúcnosť Kryptonu. V Kandore sa objavurjú prvé vzbury, ale zdá sa, že iba Seg-El je jeden z mála, ktorý dokáže Zoda poraziť.

A prinášame aj oficiálnu synopsu k druhej sérii:

Čo keby Superman nikdy neexistoval? Dve generácie predtým, než bola Supermanova planéta zničená, mladý muž Seg-El, starý otec muža z oceli, bojuje o záchranu svojej planéty pred ničivou deštrukciou. Druhá rada nám ponúka pohľad na zmenený Kandor, kde prebieha boj o slobodu a budúcnosť. Generál Dru-Zod teraz vedie mesto. Jeho nemilosrdnou misiou je prebudovanie Kryptonu podľa svojej predstavy a zabezpečiť jeho bezpečnú budúcnosť tým, že si podmaní celý vesmír. Seg sa pokúsi spojiť s podivnou skupinou odbojárov v snahe poraziť Zoda a oslobodiť svoju planétu. Ich šance sú však ohrozené protikladnou taktikou, nestýlym spojenectvom a protichodnými morálnymi hranicami. Každý sa musí teda rozhodnúť, ako ďaleko je ochotný zájsť, aby bojoval o lepší zajtrajšok.

Jett

(Sobota – 15. jún – každú sobotu nová epizóda)

Jett

V americkom 17-dielnom krimiseriáli z produkcie Cinemaxu sa predstavuje Carla Gugino (San Andreas, The Haunting of Hill House) v hlavnej roli prvotriednej zlodejky Daisy „Jett“ Kowalskej. Len čo Jett opustí brány väznice, je opäť prinútena vrátiť sa k tomu, čo vie najlepšie. Skupina nebezpečných zločincov od zákerných femme fatale až po skorumpovaných príslušníkov zákona chce využiť jej schopnosti na svoje vlastné účely.

Siréna II. 

(Piatok – 28. júna – každý štvrtok nová epizóda)

Siréna

Aj v druhej sérii seriálu Siréna sa vrátime do mesta Bristol Cove. Hlavnou zmenou bude, že sa dočkáme oveľa väčšieho množstva morských panien. Okrem toho sú dostupné aj nové upútavky, ktoré napovedajú, že to medzi nimi bude na súši poriadne vrieť.

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.

Neprehliadni

Čo pripravuje DCEU na najbližšie dva roky?

DC Extended Universe (DCEU) je vo švungu! Rozhodne má na najbližšie dva roky nabitý program, …

V akom poradí pozerať DCEU filmy?

Nie je žiadnym prekvapením, že sa DC pokúša napodobniť rovnaký filmový úspech, aký má Marvel.  …