streda , júl 24 2019
Domov / Novinky / James Gunn sa pravdepodobne do režisérskeho kresla Strážcov Galaxie 3 nevráti
James Gunn

James Gunn sa pravdepodobne do režisérskeho kresla Strážcov Galaxie 3 nevráti

Štúdio Walt Disney Pictures údajne neplánuje požiadať prepusteného režiséra o návrat do režisérskeho kresla nadchádzajúceho projektu Strážcovia Galaxie 3James Gunn bol pred niekoľkými týždňami prepustený z dôvodu, že mal na svojom oficiálnom účte twitter niekoľko rokov staré statusy, v ktorých vtipne narážal na témy ako je znásilnenie či pedofília. Gunn sa ešte pred prepustením stihol za svoje tweety ospravedlniť. Bližšie sme vás o tejto téme informovali v tomto článku.

Voči jeho prepusteniu sa snažia bojovať fanúšikovia po celom svete rôznymi petíciami (je vyzbieraných niekoľko desiatok tisíc podpisov) a podporu mu vyjadrili aj samotní hlavní aktéri filmu. Tí napísali štúdiu otvorený list, v ktorom uvádzajú, že stoja za režisérom. Vzhľadom na ich platné zmluvy sú však povinní pokračovať v natáčaní za akýchkoľvek okolností.

Podľa štúdia sú takéto statusy neprípustné, najmä z dôvodu, že Walt Disney Pictures si na verejnosti pestuje rodinný a priateľský profil. Navyše vedene spoločnosti – Alan Horn a Bob Iger osobne zvážili toto rozhodnutie. Rátajú aj s možnosťou, že ihneď sa im nepodarí nájsť adekvátnu náhradu a sú ochotní počkať na to správne meno.

Uvidíme, ako sa nakoniec vyvinie celá situácia okolo Strážcov Galaxie a či nakoniec film uvidíme v roku 2020 alebo až niekedy neskôr.

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.

Neprehliadni

Bloodborne

James Gunn pracuje na horore, ktorého sa dočkáme už v novembri. Bude to Bloodborne?

Počas Comic Conu v San Franciscu sme vám priniesli článok o tom, že James Gunn …

Marvel

Tajomné plány štúdia Marvel na rok 2019

Všetci fanúšikovia sa pomaly pripravujú na Fázu 4, do ktorej čoskoro Marvel Cinematic Universe vhupne. …