Domov / Novinky / Budeme v horore IT 2 svedkami kultovej scény z knihy?
IT 2

Budeme v horore IT 2 svedkami kultovej scény z knihy?

Horor IT, ktorý prišiel do našich kín v roku 2017, stihol zarobiť 700 miliónov dolárov, a už čoskoro dostane aj svoje druhé pokračovanie. Členovia Losers Clubu budú musieť opäť bojovať so starým zlom, ktoré terorizuje občanov mesta Derry v podobe klauna Pennywiseho.

Dej sa bude odohrávať po 27 rokoch od udalostí z prvého filmu a hlavní hrdinovia, ktorí v Derry vyrástli, dnes žijú roztrúsene vo všetkých kútoch sveta. Sú bohatí, úspešní a slávni, ale nie sú šťastní. Chýba im veľká časť spomienok na sedivé udalosti z detstva. Budú bojovať s nutkaním zistiť, prečo sa tak stalo. A ak to zistiť chcú, musia sa opäť stretnúť s pradávnym zlom.

Doteraz sa na internete objavili fotografie dospelých ale aj detských hercov, ktorí si zahrajú v IT 2. Jessica Chastain, James McAvoy, Bill Hader a ďalší súhlasili s účasťou na pokračovaní filmu.

Fotografia, na ktorú všetci čakali najviac, sa konečne objavila. Konečne máme možnosť vidieť Billa Skarsgarda v úlohe tancujúceho klauna Pennywiseho.

Dnešné fotografie potvrdzujú, že kultová scéna z knihy, kde klaun Pennywise pózuje so sochou Paula Bunyana, sa objaví aj vo filme. V pôvodnom románe Richie Tozier narazí na klauna. Ten však nebude spokojný s vystrašením Richieho a preto preberie na seba podobu sochy Paula Bunyana.

Socha Paula Bunyana sa objavila aj v prvom filme IT, ale iba v zákulisných záberoch. Socha na fotografii je iba dočasná, postavená v meste Port Hope v Ontáriu, kde momentálne prebieha natáčanie druhej kapitoly hororu IT. Skutočná socha, ktorá sa stala inšpiráciou pre knihu Stephena Kinga, stojí v americkom mestečku Bangor.

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.

Neprehliadni

Tip na film: Marťan (2015)

Marťan je sci-fi dráma z roku 2015, režírovaná Ridleym Scottom, podľa knižnej predlohy od spisovateľa …

Dark Phoenix

Keď sa sila stane nekontrolovateľnou. Upútavka k filmu Dark Phoenix je tu

Štúdio 20th Century Fox zverejnilo trailer k pripravovanému filmu Dark Phoenix, ktorý je ďalším zo …