Domov / Novinky / AKTUÁLNE: James Gunn bol prepustený z pozície režiséra filmu Strážcovia Galaxie Vol.3
Strážcovia Galaxie 3

AKTUÁLNE: James Gunn bol prepustený z pozície režiséra filmu Strážcovia Galaxie Vol.3

James Gunn bol práve prepustený z pozície režiséra nadchádzajúceho filmu Strážcovia Galaxie Vol. 3. Tento šokujúci krok prichádza po desať rokov starých tweetoch, v ktorých režisér vtipkuje na účet kontroverzných tém, ako je pedofília či znásilnenie. Tie sa objavili na kozervatívnej webovej stránke The Daily Caller.

Po medializácii James Gunn vymazal svoj účet na sociálnej sieti Twitter a stále nie je jasné, či sa objaví na spomínanej prezentácii Sony počas Comic-Conu, ktorý sa koná tento víkend v San Diegu.

Predseda štúdia Walt Disney Alan Horn vyhlásil:

Urážlivé postoje a vyhlásenia, ktorými sa pán Gunn na sociálnej sieti Twitter prezentoval, sa nestotožňujú s hodnotami nášho štúdia a preto sme sa s ním rozhodli prerušiť spoluprácu.

Pred vymazaním účtu stihol James Gunn ešte napísať status: Mnohí ľudia, ktorí sledovali moju kariéru vedia, že som vtipkár a provokatér. Mám rád humor, ktorý je v našej spoločnosti tabu. Ako som však už mnohokrát verejne prehlásil, moja práca postupom času zmenila aj môj štýl humoru.

James Gunn pripravoval scenár pre tretí diel Strážcov Galaxie, ktorý je naplánovaný na rok 2020. Ten je už napísaný, avšak zatiaľ nie je známe, kto režiséra, ktorý stál pri zrode Strážcov Galaxie nahradí. Takisto musíme počkať na prehlásenie štúdia, či bude mať táto aféra dopad na pokračovanie tejto série. Ďalšie správy ohľadom budúceho vývoja by sa mali objaviť už čoskoro.

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.

Neprehliadni

Black Widow – Super Bowl Trailer

Super Bowl trailer k filmu Čierna vdova konečne potvrdzuje, že Avengeri neboli Natashinou prvou rodinou. …

Black Widow

Kedy uvidíme prvý trailer k Black Widow?

Prípravy na sólo film Black Widow sú v začiatočnom štádiu a nastáva otázka, kedy sa …