Domov / Tip na film / Animovaný / Tip na film: Hľadá sa Dory – oceán je opäť v akcii !
Finding Dory - logout.sk
Finding Dory

Tip na film: Hľadá sa Dory – oceán je opäť v akcii !

Pamätáte si na večne ustarosteného Marlina? Ak áno, tak určite nezabudnete ani na jeho strateného syna Nema. Klauni očkatí sa na konci animovaného filmu Hľadá sa Nemo, našťastie našli. Ale asi nikto z nás nečakal takýto šok! Spoločnosť Pixar Animation Studios nás prekvapila fantastickým pokračovaním. Tento krát sa namiesto Nema hľadá modrá rybka Dory.

,,Ahoj, volám sa Dory a trpím občasnými výpadkami pamäte.“

Je to ozajstná sympaťáčka, ktorá sa počas veľkolepého dobrodružstva  stala súčasťou  rodiny rybiek Marlina (Albert Brooks) a Nema (Hayden Rolence). Ale aký bol  jej život pred tým ako preplávala celý oceán? Pri pohľade na šťastnú dvojicu svojich oranžovo-bielych  priateľov si Dory (Ellen DeGeneres) začína  uvedomovať, že aj jej niečo dôležité v živote  naozaj chýba. Spolu so svojimi zabudnutými spomienkami ktorými trpí  už od detstva, sa aj ona cíti stratená a osamelá. Až do bodu, keď začne pátrať po pravde. Kto v skutočnosti Dory je a odkiaľ pochádza. Nejasnými zábleskmi si začína spomínať nielen na rodičov,ale aj na miesto kde vyrastala.

Nezabudnuteľná cesta na ktorú aj tak zabudne ?

Napriek nemilým ,,prekvapeniam“ ktoré prežíva každých pár minút, v tomto pokračovaní animovaného filmu jednoznačne prekvapila ona  nás. Rozhodla sa nájsť svoju rodinu za každú cenu. Aj keby mala znovu preplávať celý oceán. Akčná, spontánna možno aj trochu viacej šialená. Poznáme ju. A o jej vlastnostiach vie aj Nemo, ktorý jej ako verný priateľ verí, že to dokáže. O trochu menej jej dôveruje ustráchaný Marlin a preto sa ani tento krát nerozdelia a budú aj naďalej plávať oceánom spoločne. Alebo nie ?

,,Prosím pomôžte mi!“

Rozdielne povahy týchto nerozlučných priateľov opäť spôsobili chaos a paniku v celom podmorskom svete. Nedorozumeniami ktorými si počas tejto vzrušujúcej cesty prešli, ich znovu rozdelili. Verdikt znie: ,,Hľadá sa Dory !“ A Dory hľadá svojich rodičov! Kým Marlin s Nemom prehľadávajú každý koral, Dory zažíva tie najbizarnejšie situácie. Počas svojej vytrvalej púte stretáva najrozmanitejšie druhy živočíchov kde každý jeden má svoj vlastný príbeh a cieľ. Krátkozrakého  veľrybieho žraloka Vieru, bieluhu žltobielu v skratke ,,Bailey“, nešťastnú chobotnicu Hanka. Dory si svojou odhodlanosťou a láskavosťou získala náklonnosť všetkých rybičiek naokolo. Keď sa dopočuli o jej životnom príbehu spojili sily aby sa Dory po dlhých  rokov odlúčenia vrátila tam kam patrí. Do akvária s názvom podmorský svet. Tam, kde zotavujú zranené zvieratká a naspäť ich vypustia do prostredia v ktorom vyrastali.

Mušle, mušle a opäť mušle

Po cestičke z mušiel ktorú starostlivo ukladali na dno mora jej rodičia, sa Dory dokázala vrátiť naspäť domov. Po toľkých rokoch našla nielen rodinu, starých aj nových priateľov ale hlavne sa  naučila veriť sama sebe a tomu, že dokáže zvládnuť čokoľvek. Ale bude si túto výnimočnú cestu aj naďalej pamätať?

O Ivan Jandura

Som obrovský fanúšik sveta Marvelu, Lord of the Rings, Zaklínača, sci-fi, fantasy a kvalitných vojnových filmov.

Neprehliadni

Princezná zakliata v čase (trailer)

Prichádza nová česká rozprávka Princezná zakliata v čase. Jej režisérom je Petr Kubík, ktorý v …

Režisér Michel Hazanavicius vás odnesie do čarovného sveta (Trailer)

Predstavujeme ďalšiu kúzelnú novinku, Zabudnutý princ. Režisér Michel Hazanavicius obsadil do novinky okúzľujúceho Omara Sy, …